04 Temmuz 2020 Cumartesi

SAMSUNSPOR OLAĞANÜSTÜ KONGRESİNDE BİR ACAİP DURUM: ERKURT TUTU EVİNE GİTTİ

Samsunspor olağanüstü kongresinde bir acaip durum: Erkurt Tutu evine gitti

Samsunspor olağanüstü kongresinde mevcut kulüp başkanı Erkurt Tutu, yaptığı konuşmada başkanlığa ne adayım dedi, ne değilim.. Erkurt Tutu, konuşmasının ardından olağanüstü kongre salonundan ayrılarak evine gitti.

28 Aralık 2017 Perşembe 19:35 SPOR

Samsunspor olağanüstü kongresinde konuşan Erkurt Tutu'nun "Hakkınızı helal edin" dedikten sonra olağanüstü kongrenin yapıldığı salonu terk ederek evine gitmesi şaşkınlık yarattı. 


Yapılan olağanüstü kongrede alternatif bir liste sunan Celil Sağır ile Mehmet Ali Çınar'ın sunduğu yönetim kurulu divan kurulu tarafından tüzük maddeleri gereği kabul edilmedi. Samsunspor Kulübünün mevcut Başkanı Erkurt Tutu'da olağanüstü kongrede yaptığı konuşmada, kulüp başkanlığına tekrar aday olup olmadığı ile ilgili bir söz söylemedi. 

Erkurt Tutu, konuşmasında "Burada bizden sonra gelecek olan arkadaşların Samsunspro'u daha iyi yönetececeğine inanıyorum. Bugüne kadar bana destek veren tüm taraftarlara, arkadaşlarımıza, Valimize, Bakanımıza, siyasilerimize, belediye başkanlarımıza, iş adamlarımıza  teşekkür ediyorum. Benim burada olma düşüncem hep söylüyorum yok. Elimizden geldiği kadar bunu yapmaya çalıştık. Hakkınızı helal edin. " dedikten sonra salondan ayrılarak evine gitti.

Kongrede aday çıkmazken, olağanüstü kongre ile ilgili son kararı divan kurulunun vereceği öğrenildi. 

PEKİ ŞİMDİ NE OLACAK

Öte yandan Divan Kurulunun aday çıkmayan olağanüstü kongrede seçim maddesini alınan oy birliği ile iptal ettiği bildirildi. Samsunspor olağanüstü kongresinde aday çıkmaması nedeniyle iptal edilen seçim maddesi gereğinde Erkurt Tutu'nun başkanlık görevine devam edeceği öğrenildi. Erkurt Tutu'nun liste sunmadığı ve adaylık ile ilgili bir açıklamasının olmadığı ve "hakkınızı helal edin" diyerek ayrıldığı olağanüstü kongrede salonunda seçim maddesinin iptal edilmesi sonrası mevcut yönetimin görevine devam edip etmeyeceği de merak konusu olurken, ik farklı senaryo gündeme geldi. Bunlardan biri Erkut Tutu'nun bu şartlarda görevinden istifa etmesi halinde kulüp kayyuma kalacak, diğer senaryoya göre ise Erkurt Tutu göreve bu hali ile devam edip 15 gün ile 6 ay içerisinde yeniden kongre kararı alacak.

SamsunKentHaber 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunspor olağanüstü kongresinde başkan adayı çıkmadı peki şimdi ne olacak

Samsunspor olağanüstü kongresinde başkan adayı çıkmadı peki şimdi ne olacak