29 Kasım 2021 Pazartesi

SAMSUNSPOR'UN ACI GÜNÜ! EMİN KAR HAYATINI KAYBETTİ

Samsunspor'un acı günü! Emin Kar hayatını kaybetti

Samsunspor Kulübünün eski Başkanı ve eski futbolcusu Emin Kar yaşamını kaybetti. Emin Kar'ın cenaze namazı ne zaman saat kaçta.

18 Ekim 2021 Pazartesi 10:43 SPOR

Samsunspor'un acı günü! Samsunspor'un efsane kaptanı Emin Kar, tedavi gördüğü hastanede  hayatını kaybetti.


Bir süre önce kalp krizi geçiren ve hastaneye kaldırılan Emin Kar'ın bu sabah saatlerinde yaşamını yitirdiği öğrenildi. Samsunspor kafilesinin 20 Ocak 1989 tarihinde Malatya deplasmanına giderken geçirdiği trafik kazası sonrası felç kalan ve yaşamını yıllardır tekerlekli sandalye üzerinde sürdüren Emin Kar, Samsunspor camiasının sevilen isimleri arasında yer alıyordu. 

EMİN KAR'IN CENAZESİ BÜYÜK CAMİDE KILINACAK
Hayatını kaybeden Emin Kar'ın cenazesinin bugün ikindi namazına müteakip Büyük Camide kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verileceği açıklandı.

EMİN KAR KİMDİR
Emin Kar (1 Ocak 1960, Trabzon - 18 Ekim 2021), profesyonel kariyerini Samsunspor'da sürdürmüş olan Türk eski futbolcu. Samsunspor kafilesinin 20 Ocak 1989 yılında Malatya deplasmanına giderken Havza yakınlarında geçirdiği trafik kazasında felç kaldı ve hayatına tekerlekli sandalyede devam etti. Samsunspor Kulübünün eski başkanı ve yöneticisi.

Samsunspor'un küme düştüğü 2005-06 sezonunda takımda idari menajer olarak görev almıştır. 2012-13 sezonu başında ise kulüp başkanı olmuştur. 2014 yılının haziran ayında yapılan olağanüstü kongrede yeniden aday olarak tekrar seçilen Emin Kar, 7 Ekim 2014 tarihinde ise kendisine karşı gerçekleştirilen kişisel saldırıları gerekçe göstererek istifa edeceğini açıklamış ve 21 Ekim günü de yönetim kuruluna istifa mektubunu vererek resmen başkanlıktan ayrılmıştır. 2018 yılında Samsunspor başkanı olan İsmail Uyanık'ın yardımcısı olarak kulüpte tekrar görev almışsa da sezon sonunda istifasını sunmuştur.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yılport Samsunspor Kulübü Emin Kar için taziye mesajı yayımladı

Yılport Samsunspor Kulübü Emin Kar için taziye mesajı yayımladı