17 Şubat 2020 Pazartesi

YILPORT SAMSUNSPOR KULUBÜ BAŞKANI İSMAİL UYANIK İSTİFA EDİP ETMEYECEĞİNİ AÇIKLADI

Yılport Samsunspor Kulubü Başkanı İsmail Uyanık istifa edip etmeyeceğini açıkladı

Yılport Samsunspor Kulubü Başkanı İsmail Uyanık, bugün düzenlediği basın toplantısında istifa edecek misiniz sorusuna yanıt verdi.

16 Mayıs 2019 Perşembe 14:24 SPOR

Yılport Samsunspor Kulübü Başkanı İsmail Uyanık, kulüp başkanlığından istifa edeceği yönünde ki iddialarla ilgili soruya cevap verdi.


Nuri Asan Tesislerinde basın toplantısı düzenleyen Yılport Samsunspor Kulubü Başkanı İsmail Uyanık, sezon değerlendirmesinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Toplantıda kulüp başkanlığından istifa edeceği yönündeki iddialara da cevap veren İsmail Uyanık, bu soruya manidar yanıtlar verdi.

Konuşmasında, Ahmet Kaya'nın "Siz benim neler çektiğimi nereden bileceksiniz" şarkısının sözlerini de kullanan Yılport Samsunspor Kulubü Başkanı İsmail Uyanık, sözlerinin devamında, sarfettiği "Bazı şeyler var. Düşmanın attığı taş değil, dostun attığı gül yaprağı yaralarmış insanı" sözleri ile de dikkati çekti.

Yılport Samsunspor Kulübü Başkanı İsmail Uyanık, istifa edecek misiniz sorusuna verdiği yanıtta, Cumartesi günü yönetim kurulu toplantısı yapılacağını belirterek, şunları dile getirdi.

İSMAİL UYANIK İSTİFA EDECEK MİSİNİZ SORUSUNA CEVAP VERDİ
"Herkes eteğinde ki taşları dökecek. Bende dökeceğim.  Bunları Cumartesi günü yapılacak toplantıda anlatacağım.  Siz benim neler çektiğimi nereden biliyorsunuz. Ben her şeyi dışarı yansıtmak zorunda mıyım. Aile içinde kavga olur. Sezon başından beri Samsunspor kötü gittiği zaman yazı yazan arkadaşlarımız var. Samsunsporlu taraftarlardan özür diliyorum. Bir tek onlardan özür diliyorum. Bu şirketin sahibi olmakla ilgili belirli kurallar var. Buranın sahibi olabilirsiniz. Samsunspor'un sahibi 2 milyon insandır. Biz onların icazeti ile burada kalabiliriz. Burada zorla kalmak mümkün değil. Gönülden bir bağlılık kalmamışsa Samsunspor'a ayakta kalması mümkün değil. Bu anlamda da her şeyimize dikkat etmeliyiz. Bu birlikteliği ayakta tutmaya çalıştım bugüne kadar. Ortada verilen emek harcanan para var. İstediğimizi aldık istediğimizi yaptık. Yönetim değişecekse hiç bir sıkıntı yok. Benli veya bensiz olmuş bu hiç önemli değil.  Biz bunları Cumartesi günü konuşacağız. Samsunsporun 2 milyon sahibi vardır bende o 2 milyon kişiden biriyim. Bir saniye durmam için sebep yok.  Bir anlaşmazlığımız yok. Benim ondan onun benden bazı şeyleri olabilir.  Bazı şeyler var düşmanın attığı taş değil dostun attığı gül yaprağı yaralarmış insanı"

HİÇBİRİNİN RUHSUZ OLDUĞUNA İNANMIYORUM
İsmail Uyanık toplantıda ayrıca futbolculara ruhsuz denilmemesi gerektiğini de söyleyer bu konuda da şunları dile getirdi.
"Futbolcuları şımartmadık. Samsun'un çocuğu olmadığı müddetçe ruh beklemeyin. Buradaki arkadaşların hepsi savaşçı insanlar oldu. Hepsine kendi adıma hakkımı helal ettim. Ben bu oyunculardan hiç birinin ruhsuz olduğuna inanmıyorum. Futbolcuyu Atakum'da eğlence mekanında gördü diye eleştirme zihniyeti çoktan gelip geçti. Futbolcunun izin günü vardır, özel günü vardır. Futbolcular ruhsuz değil bu insanları hiç kimse hain ilan edemez. "
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Bafra'da polisler Ramazan'da tombala oynayan 27 kişiyi kahvehanede bastı

Samsun Bafra'da polisler Ramazan'da tombala oynayan 27 kişiyi kahvehanede bastı