02 Aralık 2021 Perşembe

YILPORT SAMSUNSPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ ÇAPA BANDIRMA YENİLGİSİNİ RÜZGARA BAĞLADI

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Çapa Bandırma yenilgisini rüzgara bağladı

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Fuat Çapa'nın Royal Hastanesi Bandırmaspor yenilgisini rüzgara bağlaması taraftarların tepkisini çekti.

31 Ekim 2021 Pazar 16:17 SPOR

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Fuat Çapa'nın Bandırmaspor yenilgisi ile ilgili yaptığı açıklamada, mağlubiyete gerekçe olarak rüzgarı bahane etmesi kırmızı beyazlı taraftarların eleştirilerine neden oldu.


Dün oynanan Royal Hastanesi Bandırmaspor maçını 2-1 kaybeden Yılport Samsunspor'da Teknik Direktör Çapa, maçın ardından yaptığı açıklamalarla eleştiri oklarını üzerine çekti. Maçın ardından Yılport Samsunspor Kulübünde Genel Menajer Mustafa Aztopal görevinden istifa ederken, Bandırmaspor mağlubiyetini sahadaki rüzgara bağlayan Fuat Çapa'da tepki aldı.

RÜZGARI DEĞERLENDİREMEDİK
Fuat Çapa maç sonrası yaptığı açıklamada "Bandırmaspor karşılaşması zor bir karşılaşma. Bugün sadece rakiple değil, aynı zamanda stadın bulunmuş olduğu konum yani rüzgarın ne kadar etkili olduğunu biliyorduk. Birinci devreye rüzgarı arkasına alan takımın avantajlı bir durumda başlayacağını tahmin ediyorduk. Maç esnasında da bunu çok net bir şekilde de gördük. Çünkü rüzgara karşı oynamanız çok kolay olmuyor. Buna rağmen ilk yarı iki takımda kontrollü oynadı. Bizde çok pozisyon vermedik ama çok da pozisyona girmedik. İkinci yarıdaki oyun ilk yarının tam tersi oldu. Biz biraz daha fazla topa sahip olan taraf olduk. Biraz daha etkili olmaya çalıştık. Duran toplar kullandık ama rüzgarın avantajını değerlendirerekten kullanamadık. Bu konuda eksik olduğumuzu söyleyebilirim" dedi.
 
Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Fuat Çapa'nın yenilgiyi rüzgara bağlaması ise kırmızı beyazlı taraftarlarca sosyal medyada eleştirilere neden oldu. Taraftarlar, rüzgarı bahane eden Fuat Çapa'ya sert tepkilerde bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da İlkadım Belediyesi Evsel Atık Çöp Transfer Tesisini hizmete aldı

Samsun'da İlkadım Belediyesi Evsel Atık Çöp Transfer Tesisini hizmete aldı