27 Ocak 2022 Perşembe

SAMSUN TEKKEKÖY'DE AKILLI TELEFON ÜRETİMİ YAPACAK OLAN YERLİ REEDER FABRİKASINI AÇTI

Samsun Tekkeköy'de akıllı telefon üretimi yapacak olan yerli reeder fabrikasını açtı

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde yılda 300 bin telefon ve 200 bin adet tablet üretimi yapacak olan yerli Reeder'ın fabrikası düzenlenen törenle hizmete girdi.

31 Ağustos 2018 Cuma 18:34 TEKNOLOJİ

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde Türkiye’nin cep telefonu ve tablet üretiminde yerli markası olan reeder, fabrika açılışını yaptı.


Türkiye'nin yeni nesil mobil teknoloji markası reeder, global marka yolculuğunda önemli bir adım daha attı. Samsun'da yeni nesil teknolojilerinin üretileceği fabrikanın açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. 

Fabrikanın açılışında konuşan reeder Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucu Ortağı Uygar Saral, Samsun'da ilk etapta akıllı telefon ve tablet üretim planlarının olduğunu belirterek, "Türkiye’nin yerli markası reeder, 2017 yılında Samsun’da açtığı fabrikada yerli üretime başladı. Samsun’da 150 kişilik bir ekibimiz yerli üretim için çalışıyor. Üreteceğimiz cihazların yerlilik oranı yüzde 55'ten daha fazla dolayısı ile Türk malı mührü taşıyor. Samsun fabrikamızda üretilen son teknoloji ürünleri sadece Türkiye değil yurt dışı pazarlara da sunulacak. bugüne kadar 8 milyon TL'yi bulan yatırım yapıldı. reeder Samsun fabrikasında yıllık üretim kapasitesi ise 600 bin adet cihaz olacak. Merkezimiz de yılda 300 bin telefon, 200 bin tablet ve 100 bin adet akıllı saat üretilebilecek. 2019 yılında bu kapasitenin tamamının kullanılması hedefliyoruz. Samsun'dan çıkan değerli bir marka yaratmak istiyoruz." dedi. Turkcell CEO'su Kaan Terzioğlu'da, Dünyadaki teknolojiyi sünger gibi emip bu doğrultuda yeni bilgiler ve değerler yaratmak zorunda oldukları, yerli ve milli teknoloji oluşturmak için büyük çaba gösterdiklerini ifade ederek, iş ortakları reeder firmasının Samsun'da açtıkları fabrikanın hayırlı olması dileklerini iletti. 

Tekkeköy İlçesi Kerimbey Mahallesi Organize Sanayi Bulvarı üzerinde bulunan fabrikanın açılış kurdalesini Turkcell CEO'su Kaan Terzioğlu, reeder Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucu Ortağı Uygar Saral, reeder Yönetim Kurulu Üyesi ve Kurucu Ortağı Sezen Saral, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır yaptı. 
reeder Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucu Ortağı Uygar Saral açılışa katılan Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin başta olmak üzere protokol üyelerine çalışma yapılan alanı gezdirerek bilgi verdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Hasan Turan

31 Ağustos 2018 Cuma 23:46

Fransa nın güneyinde yaşayanlar, kuzeydeki fabrikanın ürününü almazmış. Sebep : Çocuğum işsiz kalır diye.Samsunlularda inşallah Fransızlar gibi yapar. Yoksa birde bakmışsınız, çocuklarınız iş sebebiyle, Samsunu terk etmişler. Bizim gibi

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Atakum ilçesinde Mustafa Güdül Kız Öğrenci yurdu hizmete girdi

Samsun'un Atakum ilçesinde Mustafa Güdül Kız Öğrenci yurdu hizmete girdi