08 Temmuz 2020 Çarşamba

SOMA FACİASINDA ÖLEN BABANIN KIZI, MEZAR TAŞINA BIRAKTIĞI RESİM İLE YÜREK DAĞLADI

Soma faciasında ölen babanın kızı, mezar taşına bıraktığı resim ile yürek dağladı

Soma maden faciasında hayatını kaybeden Kazım Karaçoban'ın kızı Cansu Karaçoban'ın çizip babasının mezarı üzerine resimde yazanlar yürek dağladı.

07 Temmuz 2018 Cumartesi 17:10 TÜRKİYE

Soma'da yaşanan maden faciasında hayatını kaybeden 301 madenciden biri olan Kazım Karaçoban'ın kızı Cansu Karaçoban karne tatilinden sonra çizdiği resmi babasının mezarı üzerine bıraktı.


2014 yılında Soma'da yaşanan maden faciasında göçük altında kalarak hayatını kaybeden  Kazım Karaçoban'ın kızı Cansu Karaçoban okulların tatil olması ile birlikte kağıt üzerine çizdiği bir resmi üzerine taşlar koyarak babasının mezar taşı üzerine bıraktı. Okulların tatil olduğu günden bu yana mezar taşının üzerinde duran resim ise 301 madencinin mezarının bulunduğu yere gelerek dua eden vatandaşların dikkatini çekti. 

Cansu Karaçoban tarafından maden kazasında göçük altında kalarak can veren babası Kazım Karaçoban'ın mezarının üzerine bırakılan resimde, "Babacığım seni çok özledim. Senin için yaptım bu resmi. Baba ben okuma yazmayı öğrendim. Baba karnem çok iyi, hepsi çok iyi." yazdığını görenler duygusal anlar yaşadı.
Kaynak:SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun CHP İl Yönetiminde kriz çıktı! İl Başkan Yardımcısı İl Başkanına tepki gösterdi

Samsun CHP İl Yönetiminde kriz çıktı! İl Başkan Yardımcısı İl Başkanına tepki gösterdi