07 Ağustos 2022 Pazar

SAMSUN'DA POLİSİN DURDURDUĞU TIRIN DORSESİNDEN 120 MÜLTECİ ÇIKTI

Samsun'da polisin durdurduğu tırın dorsesinden 120 mülteci çıktı

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde polis noktasında durdurulan 14 BD 759 plakalı tırın dorsesinden 120 mülteci çıktı.

18 Ağustos 2020 Salı 21:20 ASAYİŞ

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde bir tırın dorsesinde aç, susuz ve havasız bir şekilde 120 civarında mülteciyi İstanbul'a götürülen insan tüccarları polislerin arama kontrolü yaptığı sırada yakalandı.


Samsun'da 120 mülteci bir tırın kapalı durumda olan dorsesinde İstanbul'a kaçak olarak götürülürken polisler tarafından yakalandı. Samsun'un Tekkeköy ilçesinde bulunan polis noktasında şüphe üzerine durdurulan 14 BD 759 plakalı tırın dorsesinden gelen sesler  üzerine, dorseyi kontrol eden polisler içerde mültecilerin olduğunu tespit etti. 

Polis noktasına takviye polis kuvvetleri giderken, 14 BD 759 plakalı tırın dorsesinde kapalı alanda tutulan mülteciler havasızlık nedeniyle tırın dorsesine ait brandayı yırtarak hava almaya çalıştı. Tırın dorsesine ait brandayı yırtarak kafaların dışarıya çıkartan 120 civarında mülteciye polisler su vererek yardımcı olmaya çalışırken, bazı mülteciler ise fenalık geçirdi.

İstanbul'a kaçak olarak götürüldükleri öğrenilen mülteciler polisler tarafından emniyete alınırken, tırın sürücüsü ise gözaltına alındı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Sait Bilgiç rektörlük görevini devretti bir günde 250 kişi takibi bıraktı

Sait Bilgiç rektörlük görevini devretti bir günde 250 kişi takibi bıraktı