15 Ağustos 2022 Pazartesi

VEZİRKÖPRÜ'DE ÖLDÜRÜLEN ECRİN BEBEĞİN ANNESİ VE AMCASI DAHİL 6 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Vezirköprü'de öldürülen Ecrin bebeğin annesi ve amcası dahil 6 kişi gözaltına alındı

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde 1.5 yaşındaki Ecrin Kurnaz bebeğin öldürülmesi olayında Vezirköprü Başsavcılığının dosyayı yeniden açması üzerine vahşice katledilen Ecrin bebeğin annesi ve amcası dahi 6 kişi gözaltına alındı.

23 Haziran 2020 Salı 16:24 ASAYİŞ

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde geçtiğimiz yıl kaybolan ve tüm aramalara rağmen bulunamayan 1.5 yaşındaki Ecrin Kurnaz bebeğin öldürülmesi olayı ile ilgili bugün 6 kişi gözaltına alındı.


Vezirköprü ilçesinde 7 Mayıs 2019 tarihinde kaybolan daha sonra parçalanmış cesedi bulunan Ecrin bebeğin öldürülmesi ve kaybolması olayı ile ilgili ailesi canlı yayınlara çıktığı Müge Anlı'da akıl almaz ifadelerde bulunmuştu. Ecrin bebeğin bulunması için yürütülen çalışmalar sırasında bebeğe ait olduğu düşünülen parçalanmış bir ceset bulunmuştu. Bu sırada ise Müge Anlı'da rahat tavırlar sergileyen talihsiz bebeğin annesi ve yakınları, çocuğun kaybolması ile ilgili "Şeytan aldı götürdü" diyerek tüm Türkiye'yi şoke etmişti.

Olayla ilgili daha sonraki süreçte bulunan ceset parçalarında DNA testi yapılırken, Ecrin bebeğin ailesi ise 1 yıl boyunca sessizliğe gömülürken, zaman zaman bebeğin annesi ve amcasının günlerini gün ettikleri görüntüler gündeme gelmişti.

Ecrin Kurnaz bebeğin öldürülmesi olayının ardından Vezirköprü ilçesinden taşınan ailenin Müge Anlı'da gündeme gelen ahlaki olmayan aile içi ilişkileri nedeniyle Vezirköprü ilçesinde bazı vatandaşların 'ilçenin kötü reklam olduğu' talebi üzerine Ecrin bebek olayına yayın yasağı getirildi. Aradan geçen bir yılın sonunda Vezirköprü Başsavcılığı dosyayı yeniden açarak önce  parçalanmış olarak bulunan cesedin Ecrin Kurnaz'a ait olduğunun tespit edildiğini duyurdu ardından ise olayla ilgili 6 kişi hakkında fuhuşa teşvik ve kasten öldürmeye teşebbüsten 6 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarttı.

Vezirköprü Başsavcılığının Ecrin Kurnaz'ın öldürülmesi olayı ile ilgili çıkarttığı gözaltı kararının ardından öldürüldüğü anlaşılan Ecrin bebeğin annesi ile amcası da dahil olmak üzere 6 kişi gözaltına alındı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Zabıtası maske yasağına uymayana 900 TL ceza uygulayacak

Samsun Büyükşehir Zabıtası maske yasağına uymayana 900 TL ceza uygulayacak