15 Ağustos 2022 Pazartesi

SAMSUN 19 MAYIS İLÇE BELEDİYESİ BAŞKANI TOPALOĞLU 300 ÖĞRENCİYE TABLET HEDİYE ETTİ

Samsun 19 Mayıs İlçe Belediyesi Başkanı Topaloğlu 300 öğrenciye tablet hediye etti

Samsun'un 19 Mayıs İlçe Belediyesi Başkanı Osman Topaloğlu, ihtiyaç sahibi 300 öğrenciye EBA eğitimleri için tablet hediye etti.

08 Ekim 2020 Perşembe 14:46 EĞİTİM

Samsun'un 19 Mayıs İlçesinde ihtiyaç sahibi 300 öğrenciye, tabletleri düzenlenen tören ile dağıtıldı.


19 Mayıs İlçe Belediyesi Başkanı Osman Topaloğlu, Samsun'da Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulanan Sınıf Tam Öğretmenim kampanyasına 300 tablet bağışında bulunarak destek oldu.

Belediye Başkanı Topaloğlu tarafından bağışlanan tabletler belirlenen ihtiyaç sahibi öğrenciye dağıtılırken, gerçekleşen tablet dağıtma töreninde konuşan  Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, "Belediye başkanımız tarafından 300 tablet ile desteklenen sınıf tam öğretmenim projemizde tabletlerimizi öğrencilerimize ulaştırmaya başladık. Çocuklarımız, yavrularımız adına belediye başkanımıza minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Aslolan çocuğun yüksek yararıdır. Sıfatımız ne olursa olsun mesele çocuksa çocuğa ulaşacak her türlü imkan hatta imkansızlık bile imkan haline getirilmelidir. Biraz önce başkanımızla konuşurken kendileri dedi ki; imkanlarımız el verdiği sürece ne olursa olsun çocuklarımızın ihtiyaçlarını karşılayacağız. İlk etapta 300 adet tablet aldık ve gerekirse geriye kalanını da tamamlarız şeklinde ifadeleri içinde. Kendilerine çok teşekkür ediyorum" dedi.İhtiyaç sahibi öğrencilere hediye edilen tabletlerin dağıtım töreninde daha sonra söz alarak bir konuşma yapan 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu'da içinde bulunduğumuz Korona Virüs salgını sürecine dikkati çekerek, eğitime destek vermenin cami yaptırmak kadar sevap olduğunu söyledi.

19 Mayıs ilçesinde Korona Virüs salgını nedeniyle EBA üzerinden eğitimlerini sürdüren ihtiyaç sahibi öğrencilere destek olmaya devam edeceklerini konuşmasında vurgulayan belediye başkanı Topaloğlu, şunları dile getirdi.
"Bugün böyle kampanyalara destek vermenin cami yaptırmak kadar sevap olduğunu düşünüyorum, çünkü çocuklarımızın derslerinden geri kalmamaları lazım. Bizlerde ne kadar katkı sağlayabiliyorsak sağlamamız lazım. Sınıf tam öğretmenim sloganını duyduğumuzda neler yapabiliriz diye düşündük. İlçe Milli Eğitim Müdürümüzle konuşurken dedik ki, 300 tablet alalım ve ihtiyaç sahibi çocuklarımıza ulaştıralım. Tabi bu tahmini bir sayıydı. Tespit edilen rakam 388. Dolayısıyla 400 tablete ihtiyaç var. Geriye kalan sayıyı da Allah’ın izniyle tamamlarız. Şunu da belirmek isterim ki bu tabletler Milli Eğitim Müdürlüğü önderliğinde okul müdürleri tarafından belli kriterlere göre tespit edilmiş ve alamaya hak kazanan öğrencilerimize verilmiştir. "

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Eren bayhoc

01 Ocak 2021 Cuma 14:52

Cihaz eksikligi

Oğuzhan Birben

12 Ekim 2020 Pazartesi 20:26

Ben kardesim icin tablet istiyorum

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da CHP'li belediyenin ardından İYİ Partili belediyede Azerbaycan bayrağı astı

Samsun'da CHP'li belediyenin ardından İYİ Partili belediyede Azerbaycan bayrağı astı