29 Haziran 2022 Çarşamba

SAMSUN'DA OKUL ÖNLERİNDE SOSYAL MESAFE SORUNU YAŞANIYOR

Samsun'da okul önlerinde sosyal mesafe sorunu yaşanıyor

Samsun'da yüz yüze eğitim başlarken, okul önlerinde öğrenci velilerinin oluşturduğu kalabalıklar dikkati çekerken, oluşan kalabalıkların Samsun'u yeniden kırmızıya dönüştürmesinden endişe ediliyor.

07 Eylül 2021 Salı 01:06 EĞİTİM

Samsun'da 6 Eylül itibarı ile yüz yüze eğitim yeniden başlarken, okul önlerinde yaşanan kalabalıklar sosyal mesafenin ortadan kalkmasına sebep oluyor.


SAMSUN'DA OKUL ÖNLERİNDE SOSYAL MESAFE SORUNU YAŞANIYOR
Çocuklarını okula götüren anne ve babalar, yapılan tüm uyarılara rağmen okul önlerinde kalabalıklar oluşturuyor. Samsun'da okul önleri de özellikle sabah saatleri ve okul çıkışlarında oluşan kalabalıklar kentin yoğunluk haritasını da ileri ki süreçlerde ciddi anlamda etkileyebileceğinden endişe ediliyor. 

VELİLER UYARILARA KULAK ASMIYOR

Samsun'da Ağustos ayı sonu itibari ile bazı belediyelerin düzenlediği konserlere yoğun katılım olurken, sosyal mesafeyi ortadan kaldıran bu etkinliklerin ardından, okul önlerinin de kalabalıklarla dolması ve okul idarecilerinin yaptığı sosyal mesafe uyarılarına velilerin kulak asmaması dikkati çekiyor.


Samsun pandemi salgının da bir süre önce mavi iller kategorisine girerken, kentin Hayat Eve Sığar uygulamasında ise yoğunluk haritası yeniden kırmızıya dönmeye başladı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Erken seçim hazırlığı mı var? Haydar Öztürk yazdı!

Erken seçim hazırlığı mı var? Haydar Öztürk yazdı!