12 Ağustos 2022 Cuma

BİNALİ YILDIRIM SAMSUN'DA 44 MAHALLEYE İÇME SUYU SAĞLAYACAK TESİSİ AÇTI

Binali Yıldırım Samsun'da 44 mahalleye içme suyu sağlayacak tesisi açtı

Samsun'a gelen AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Havza ilçesinde Vezirköprü ve Bafra ilçelerinde toplam 44 kırsal mahalleyi temiz içme suyuna kavuşturacak içme suyu tesisinin açılışını yaptı.

24 Temmuz 2022 Pazar 22:00 GÜNCEL

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım Samsun'a yaptığı ziyarette AK Parti Genel Başkanvekili Human Kurtulmuş tarafından 6 ay önce temeli atılan 44 mahalleye  içme suyu sağlayacak tesisin açılışını gerçekleştirdi.


Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Havza’da 6 ay önce temeli atılan İçme Suyu Arıtma Tesisi için açılış töreni düzenlendi. 
“Bu açılışta başkanımız Mustafa Demir’ in de olmasını çok arzu ederdik” diyen AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’ın katılımıyla açılan Avrupa standartlarındaki tesis, 44 kırsal mahallenin içme suyu ihtiyacını karşılayacak. 

Samsun’un Havza İlçesi Gidirli Mahallesi’nde 6 ay önce AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un katılımıyla temeli atılan tesis tamamlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in "2023 yılı sonuna kadar içme suyu problemi yaşayan mahalle kalmayacak" hedefi doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, Havza, Vezirköprü ve Bafra’da toplam 44 kırsal mahalleyi temiz içme suyuna kavuşturan tesisi çok kısa sürede bitirdi.44 MAHALLEDE 35 BİN KİŞİ ARITILMIŞ İÇME SUYUNA KAVUŞTU
100 litre saniye kapasiteli tesis 35 bin kişinin içme suyu ihtiyacını karşılayacak. Şehit Jandarma Uzman Çavuş Kemal Sayar’ın adının verildiği İçme Suyu Arıtma Tesisi’nden Havza merkez dahil olmak üzere Vezirköprü ve Bafra ilçelerinin de yer aldığı 44 mahalleye Avrupa standartlarında arıtılmış içme suyu temin edilecek. Toplam 120 milyon lira olan yatırım maliyeti kapsamında 274 km uzunluğunda isale hattı, 7 adet içme suyu deposu ve 5 adet terfi merkezi de yapılan tesisin açılışına çok sayıda davetli katıldı.AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Samsun milletvekilleri Ahmet Demircan, Yusuf Ziya Yılmaz, Fuat Köktaş, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Nihat Soğuk, Samsun Valisi Zülkif Dağlı, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Ali İnci, AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, Genel Sekreter İlhan Bayram, Genel Sekreter Yardımcısı Şenol Yıldız, ilçe belediye başkanları, SASKİ Genel Müdürü Bahattin Yanık ve vatandaşlar katıldı. 

BAŞKANVEKİLİ SOĞUK: BAŞKANIMIZIN HEDEFLERİ DOĞRULTUSUNDA İLERLİYORUZ
Açılış töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanvekili Nihat Soğuk, vatandaşlara Başkan Mustafa Demir’in selamını iletti. Soğuk, “Başkanımız Mustafa Demir’in hedefleri doğrultusunda Samsun’da 2023 yılı sonuna kadar içme suyu sıkıntısı yaşayan mahallemiz kalmayacak. Bu doğrultuda gece gündüz ekiplerimizle birlikte çalışıyoruz. 6 ay önce Genel Başkanvekilimiz Numan Kurtulmuş tarafından temeli atılan tesisimiz bugün yine bir başka Genel Başkanvekilimiz Binali Yıldırım tarafından açılıyor. Buradaki vatandaşlarımızın su ile ilgili hasretini gidermek, sayın Mustafa Demir’in bu uğurdaki vermiş olduğu talimatları yerine getirmek bizleri çok mutlu ve onurlu kılmıştır. Ben burada emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.


 
BİNALİ YILDIRIM: BAŞKANIMIZ TESİSİN BİRAN ÖNCE AÇILMASINI İFADE ETTİ
Daha sonra kürsüye gelerek konuşma yapan AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, şunları dile getirdi.
"6 ay önce bu arıtma tesisinin temeli atılmıştı. Bugün de açılışını gerçekleştiriyoruz. Bu açılışta başkanımız Mustafa Demir’in de olmasını çok arzu ederdik. Bildiğiniz gibi kendisi bir tedavi görmekte. Kendisiyle bu sabah video konferansla bağlantı yaptık. Bu tesisin bir an önce başlatılmasını, açılmasını arzu ettiğini bizlere ifade etti. Biz onun namına bunu gerçekleştiriyoruz. Kendisine de rabbimden acil şifalar diliyoruz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Canik Bilim Kampüsü'nün TEKNOFEST'te açılışı yapılacak

Samsun'da Canik Bilim Kampüsü'nün TEKNOFEST'te açılışı yapılacak