07 Ağustos 2022 Pazar

CANİK BELEDİYE BAŞKANI SANDIKÇI, YÜZME HAVUZUNA GİDEN ÇOCUKLARA ŞOFÖRLÜK YAPTI

Canik Belediye Başkanı Sandıkçı, yüzme havuzuna giden çocuklara şoförlük yaptı

Samsun'un Canik İlçe Belediyesi Başkanı İbrahim Sandıkçı, Yüzme Bilmeyen Kalmasın projesine kayıt olan çocukların şoförlüğünü yaparak minibüsle yüzme havuzuna götürdü.

21 Ekim 2020 Çarşamba 18:59 GÜNCEL

Samsun'da Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, direksiyon başına geçerek Yüzme Bilmeyen Kalmasın projesine kayıt yaptıran çocukları minibüsle yüzme havuzuna götürdü. İbrahim Sandıkçı'nın çocuklara şoförlük yaptığı anların videosu.. 


Samsun'da AK Partili Canik Belediyesi ile Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa tertip ettiği Yüzme Bilmeyen Kalmasın projesi hayata geçirildi. Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı ise proje kapsamında yüzme havuzuna gidecek olan çocuklara servis şoförlüğü yaptı.

Canik ilçesinde 6-14 yaş arasındaki çocukların evlerinden alınıp 19 Mayıs Yüzme Havuzuna götürüldüğü projeye şuana kadar toplam 195 başvuru gerçekleşti. İlk aşamada Salı, Çarşamba, Perşembe günleri gerçekleştirilen uygulamadan 45 çocuk istifade ediyor. 5 hafta gerçekleştirilecek birinci modülün ardından diğer başvurulara geçilerek tüm çocukların projeden istifade etmeleri sağlanacak.Canik Belediyesine ait servis araçlarıyla evlerinden alınan çocuklara Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı’da eşlik etti.

Canik’te yaşayan çocukların hiçbir imkandan mahrum kalmayacağını ifade eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Bu projeyi çokça önemsediğim için yavrularımıza eşlik etmek istedim. Dört tarafı denizlerle çevrili ülkemizde yüzme bilmeyen çocuk kalmamalı diye düşünüyorum. Bu projemiz ilgili öncelikle ailelerimizi, muhtarlarımızı, sivil toplum kuruluşu temsilcilerimizi bilgilendirdik. Sonrasında talepleri aldık ve bu talepler doğrultusunda Gençlik Spor İlçe Müdürlüğümüz ile birlikte bir program takvimi oluşturduk. Bu takvime bağlı olarak 6-14 yaş aralığındaki yüzme bilmeyen çocuklarımızı havuzla buluşturup yüzme öğrenmelerini sağlıyoruz. Şuanda projemizin ikinci haftasındayız. Bir çocuğumuzu 5 hafta boyunca havuzumuza getirip götürmüş olacağız. 5 haftanın sonunda yüzmeyi öğrenmiş olacak. Çocuklarımız özellikle Pandemi sürecinde evlerinde uzun süre hareketsiz ve sosyal aktivitelerden uzak kaldılar. Bu proje çocuklarımız için aynı zamanda bir sosyal aktivite olacak. Birçok açıdan çocuklarımızın gelişimine katkı sağlamış olacağız. Canik ilçemizde yüzme bilmeyen çocuğumuz kalmayıncaya değin projeyi sürdürmeyi hedefliyoruz. Tabi ki bu uygulamamızda tüm uygulamalarımız da olduğu gibi hijyen kurallarına dikkat ediliyor. Koronavirüs tedbirleri hususunda gerek biz Belediye olarak gerekse Gençlik Spor Müdürlüğü üzerine düşeni yapıyor. Okullarımız tam olarak yüz yüze eğitime açıldığında ise bu projeye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzü de dahil edilerek çocuklarımızın Beden Eğitimi derslerini yüzme havuzunda görmelerini arzu ediyoruz. Bu şekliyle daha çok yavrumuza daha planlı bir şekilde ulaşmış olacağız. Bunu önemsiyoruz çünkü yüzme temel ihtiyaç olmakla birlikte birden çok faydası olan bir spor branşı aynı zamanda. Hem vücut gelişimi, hem duyusal, bilişsel gelişim hem de ruhsal yönden çocuklarımıza katkısı olabilecek bir spor. İnşAllah Canik ilçemizde yüzme bilmeyen çocuğumuz kalmayacak.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Fatih Bektaş

23 Ekim 2020 Cuma 01:32

Harika bir proje. Bir Canikli olarak tebrik ediyorum. Ama sadece yüzme öğretmekle kalmamalı. Yüzme bilen ve ailesi ile yüzmek isteyen 14 yaş altı çocuklara da bu imkan sağlanmalı. Biz çocuklarımızla faydalanmak istedik (ücretli) ama olmadı. Belki 14 yaşlarını beklemeliyiz. Tabii bunun sizin bu projenizle bir ilgisi yok. Gençlik il ve ilçe Md. ile ilgili.

Meçhul Şarkıcı

22 Ekim 2020 Perşembe 09:59

Sayın başkanım yaptığınız her çalışmayı beğeiyiorum ve destekliyorum muheteşem projelere imza atiyorsunuz Allah sizlerden Razı olsun Başarılarınız daim olsun

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'u Süper Ligde temsil eden basketbol takımı GS maçınada tramvayla gitti

Samsun'u Süper Ligde temsil eden basketbol takımı GS maçınada tramvayla gitti