15 Ağustos 2022 Pazartesi

CANİK BELEDİYESİ YKS'DE BAŞARILI OLACAK ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLER VERECEK

Canik Belediyesi YKS'de başarılı olacak öğrencilere ödüller verecek

Samsun'un Canik ilçe Belediyesi Başkanı İbrahim Sandıkçı, Canik ilçesinde okuyan öğrencilere YKS sınavında başarılı olmaları halinde laptop, cep telefonu, burs desteği, yurt ücreti desteği ve tablet ödülleri vereceklerini açıkladı.

14 Şubat 2021 Pazar 13:12 GÜNCEL

Samsun'un Canik ilçesinde okuyan öğrencilere, Canik Belediyesinden YKS teşviği..


Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Canik ilçesinde öğrenim gören ve YKS sınavına girecek öğrencilere sınavda başarılı olmaları halinde burs desteği, yurt ücreti desteği, laptop, cep telefonu ve tablet gibi ödüller vereceklerini açıkladı.

İbrahim Sandıkçı, Canik ilçesinde okuyan ve YKS sınavında ilk 500'e girecek öğrencilere, eğitim süresince burs desteği, yurt ücreti ve laptop hediye edeceklerini, ilk 5 bine girenlere burs desteği ve cep telefonu, ilk 50 bine girenlere de burs desteği ve tablet hediyesi vereceklerini söyledi.Canik Belediyesi bünyesinde bulunan Canik Halk Eğitim Merkezinde ücretsiz olarak sınava hazırlanan öğrencileri ziyaret eden İbrahim Sandıkçı, burada yaptığı açıklamada "Siz gençlerimiz ülkemizin geleceğisiniz. Sizlerin başarılı olması, donanımlı olması ülkemizin daha çok kalkınması demektir. Sizlerin daha iyi, daha nitelikli, daha donanımlı eğitim alabilmeniz için, devletimiz ülke genelinde, bizler yerelde olmak üzere tüm imkânlarımızla yanınızdayız. Bu yıl üniversite sınavında başarı gösterecek olan siz öğrenci kardeşlerimize önceden olduğu gibi desteklerimiz artarak devam edecek. İlçemizdeki okullarda eğitim görüp üniversite sınavında ilk beş yüze giren öğrencilerimize, eğitim süresince burs desteği, yurt ücreti ve laptop, ilk beş bine giren öğrencilerimize eğitimleri süresince, burs desteğiyle birlikte, cep telefonu, yine ilk elli bin sıralamasına giren öğrenci kardeşlerimize de burs desteği ve tablet vererek başarılı öğrenci kardeşlerimizi  ödüllendirmiş olacağız." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Ersan Aksu, Sosyal Koruma Kalkanından Samsun'a sağlanan desteklerin tutarını açıkladı

Ersan Aksu, Sosyal Koruma Kalkanından Samsun'a sağlanan desteklerin tutarını açıkladı