07 Ağustos 2022 Pazar

FERRERO FINDIK, ETİK TİCARET VE SORUMLU TEDARİK STANDARDI SERTİFİKASI ALDI

Ferrero Fındık, Etik Ticaret ve Sorumlu Tedarik Standardı sertifikası aldı

Ferrero Fındık Trabzon Entegre Fabrikası uluslararası kuruluş olan BRCGS'den Etik Ticaret ve Sorumlu Tedarik Standardı sertifikası aldı.

07 Aralık 2021 Salı 17:28 GÜNCEL

Ferrero Fındık, Trabzon Entegre Fabrikası, İngiltere merkezli gıda güvenliğinde uluslararası kuruluş olan BRCGS'den  Etik Ticaret ve Sorumlu Tedarik Standardı Sertifikasını aldı. 

 

Türkiye’de gıda sektöründe bu standardı almaya hak kazanan ilk firma olan Ferrero Fındık, dünyada da bu sertifika sahip 10 şirketten biri oldu. Türk fındık sektörünün uzun vadeli stratejik ortağı ve önemli bir işvereni olan Ferrero Fındık, bu standart ile birlikte sektöre değer yaratmaya devam edecek. 

 

İngiltere merkezi BRCGS, gıda güvenliğinden, tüketici ürünlerine kadar perakende sektörüne yönelik standartları belirleyen uluslararası bir kuruluş. 

 

Üreticilere etik ticaret ve sorumlu kaynak yönetimi yaklaşımı oluşturmayı amaçlayan Kuruluşun verdiği Etik Ticaret ve Sorumlu Tedarik Standardı Sertifikası çalışanlara adil ve saygılı yaklaşım, insan hakları, çalışan refahı, iş ve bilgi güvenliği, yolsuzluk ve rüşvet karşıtı uygulamalar gibi pek çok konuyu kapsıyor. BRCGS tüm bu süreçleri kontrol altına tutan sıkı bir denetim mekanizmasına da sahip. BRCGS tarafından yetkilendirilmiş olan üçüncü taraf belgelendirme firması olan RINA’nın, atanmış ve kalifiye denetçileri tarafından gerçekleştirilen ve başarıyla sonuçlanan belgelendirme denetimi sonrasında sertifika yayımlanmış olup sürekliliği her yıl gerçekleşen ara kontrol denetimleri ile yakından takip ediliyor.

 

Etik Ticaret ve Sorumlu Tedarik Standardı, üst yönetim taahhüdü, etik ticaret ve sorumlu kaynak yönetimi, işe alım standartları, iş sağlığı ve güvenliği, insan hakları ve kurumsal denetim olmak üzere altı ana başlıktan oluşuyor.  BRCGS Etik Ticaret ve Sorumlu Tedarik Standardı ayrıca, Dünya Tüketim Ürünleri Forumu’nun bu yıl oluşturduğu Sürdürülebilir Tedarik Zinciri Girişimi (SSCI) tarafından tanınan ilk standart olma özelliğine de sahip.  İtalya’nın Piyemonte bölgesinde 1940’lı yıllarda bir aile şirketi olarak kurulan Ferrero Grubu, Nutella, Kinder ve Ferrero Rocher gibi ikonik markaları ile gıda sektörünün önde gelen üreticileri arasında yer almaktadır. Ferrero Grubu, 41.000'den fazla çalışma arkadaşı ve 31 üretim tesisi ile ürünlerini doğrudan ve distribütörleri aracılığıyla 170'den fazla ülkede satmaktadır. 2014 yılında kurulan Ferrero Fındık, 1.000’nin üzerinde çalışanıyla, Türk fındık sektörünün uzun vadeli stratejik ortağı ve önemli bir işvereni olarak sektöre değer yaratmaktadır.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yeniden Refah Partisi Samsun'da ilçe ilçe, çarşı pazar gezerek 'Biz Varız' diyor

Yeniden Refah Partisi Samsun'da ilçe ilçe, çarşı pazar gezerek 'Biz Varız' diyor