07 Ağustos 2022 Pazar

GOLONYA'DAN KORONA VİRÜS AÇIKLAMASI! KOLONYALARIMIZDA FİYAT ARTIŞI OLMAYACAK

Golonya'dan Korona Virüs açıklaması! Kolonyalarımızda fiyat artışı olmayacak

Çorum markası Golonya'nın Satış ve Pazarlama Müdürü Özcan Yılmaz, KoronaVirüs nedeniyle fiyatlara artış yapmadan piyasaya kolonya ulaştırmaya başladıklarını açıkladı.

15 Mart 2020 Pazar 14:55 GÜNCEL

KoronaVirüs nedeniyle kolonya fiyatlarında yaşanan artışların ardından Çorum markası Golonya firmasının satış ve Pazarlama Müdürü Özcan Yılmaz, markaları bünyesinde bulunan ürünlere fiyat artışı yapılmayacağını açıkladı.


Golonya'nın Satış ve Pazarlama Müdürü Özcan Yılmaz, yaptığı açıklamada "Tıp ve sağlık örgütlerinin Korona virüsünden korunma tedbirleri içinde birinci derece el hijyeni ve 80 derece içeren geleneksel kolonya kullanılmasının tavsiye edilmesi karşılığı Türkiye pazarında kolonya talebi patlaması yaşandı. Gelen talepler rakamlarla ifade edilemeyecek kadar olunca ilk günde tüm fabrika ve bayi stokları bir günde tükendi. Gelen bu orantısız talepleri hiç bir markanın ve fabrikanın bugün için tam karşılaması mümkün değildir. GOLONYA markası olarak krizin ve talebin yaşandığı ilk gün, yönetim olarak acil bir araya gelerek bu krizi ve karşılanması imkansız talebi en uygulanabilir şekilde planlamaya çalıştık. Türkiye'nin her bölgesine eşit şekilde ve ticari bir kazanç ön görmeden mevcut eski fiyatlarımızdan ürünlerimizi yalnızca tüm Türkiye deki güçlü bayi ağımızla ulaştırmanın kararını aldık. Bu vesile ile bu krizden faydalanmaya ve kazanç sağlamaya çalışacak taleplere ürün vermemek adına fabrikamızdan sevkıyatlara ilk gün ara verdik ve durdurduk.Güçlü ve yüksek üretim kapasitesine sahip olan fabrikamız ile ilk etap 7/24 üretime geçtik. Aldığımız kesin karar ile hiç bir fiyat ve nakit avantajlı ticari alım talebine cevap vermeyerek, hiç bir fiyat artışı yapmadan yalnızca Türkiye'nin dört bir yanına hizmet veren  mevcut GOLONYA  bayilerimiz ile ürünlerimizi bölgelere, perakende noktalara ve en son kullanıcı tüketicilerimize ulaştırmaya başladık" dedi.

Korona Virüs nedeniyle yaşanan kriz ile ilgili de konuşan Özcan Yılmaz, şunları dile getirdi.
"Bu krizde sektörün ve kolonya üreticilerinin ortak tek yaşadığı sıkıntı ise alkol, esans, şişe ve ham madde de bu süre içinde gelen üç katına varan fiyat artışları ve alkol temini oldu. GOLONYA olarak elimizdeki yüksek orandaki ham madde stoklarının kısa sürede bitmesi karşılığı yüksek fiyatlar ham madde temin etme ve bu vesile ile üretime ara vermeden devam etmeye çalışmakta ve bu süreci de iyi yönetmeye çalışmaktayız. 
Bu Corona virüs tehdidi inşallah en kısa sürede ülkemizde ve dünya da sona erer ve tüm insanlık tekrar eskisi gibi sağlıklı yaşam ortamlarına tekrar kavuşurlar."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Cıty Mall AVM'de Korona Virüs'e karşı ilaçlama çalışması yapıldı

Samsun'da Cıty Mall AVM'de Korona Virüs'e karşı ilaçlama çalışması yapıldı