16 Mayıs 2022 Pazartesi

İLKADIM BELEDİYE BAŞKANI DEMİRTAŞ HER MAHALLEYE BİLGİ EVLERİ PROJESİNİN DETAYLARINI AÇIKLADI

İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş her mahalleye Bilgi Evleri projesinin detaylarını açıkladı

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, gençleri kötü alışkanlıklardan korumak için açacakları Bilgi Evleri projesi ile ilgili açıklama yaptı.

24 Ocak 2021 Pazar 16:53 GÜNCEL

Samsun'da İYİ Partili İlkadım Belediyesi, İlkadım ilçesinde her mahalleye Bilgi Evleri kuracak. Bilgi Evleri projesi ile ilgili açıklama yapan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Bu proje, çocuklar için hayata geçirilecek en büyük sosyal projelerden birisi olacak" dedi.


Samsun'da İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan ve sokaklardan kurtarıp topluma kazandırmak için yapacağımız Her Mahalleye Bir Bilgi Evi projesini kısa zamanda ilkadım ilçemizin her  mahallesi’nde kurmayı düşünüyoruz. Bu proje ile çocuklarımızın ve gençlerimizin sporla sağlıklı gelişimini sürdürebilmesi ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmayı amaçlıyoruz” dedi.

Samsun’un gözbebeği konumunda olan ilkadım ilçesinin nüfus yoğunluğu açısında kalabalık ve en genç nüfusuna sahip bir potansiyele sahip olduğunu ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Hep birlikte toplu bir dayanışmaya ihtiyacımızın yoğun olduğu bu günlerde bütün çalışmalarımızla insanımıza hayırlı ve zarif bir şekilde dokunmayı amaçlıyoruz. Pandemi sonrası hayata geçirmeyi hedeflediğimiz “ Her Mahalleye Bir Bilgi Evi”  projemiz ile gençlerimizi sokaktan ve kötü alışkanlıklardan kurtarmak istiyoruz. Bu projedeki amacımız çocuklarımızın spor alışkanlıklarını geliştirmek. Gençleri sokaklardan kurtarıp kendilerini spora adamalarını sağlayarak, çocuklarımızı milli ve manevi değerleri ile kültürlerine bağlı, kendilerini psikososyal anlamda geliştirmiş, topluma faydalı bireyler olarak yetişmesini desteklemek. Bu anlamda bu projemizi önemsiyorum. 

Geleceğimizi bilgiyle, sevgiyle yarınlara hazırlamak istiyoruz
Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi sokaklardan ve kötü alışkanlıklardan uzaklaştıracak alanında uzman eğitimli eğitimcilerin var olacağı, bilgi evlerine gelen  gençlerimizin araştırma yapma, soru sorma, merak etme ve okuma isteklerinin yanı sıra eğitim eksiklikleri tamamlanacağı, kütüphanelerinde bilgi ve araştırma ihtiyaçlarının giderileceği, sosyal ve sportif aktivitelerle gelişimlerini güçlendirecek, özgüveni yüksek bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlayacak bu proje, çocuklar için hayata geçirilecek en büyük sosyal projelerden birisi olacak. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız, bilgiyle, sevgiyle, yarınlara hazırlanacak” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Mücahit

27 Ocak 2021 Çarşamba 11:10

Sen önce belediyendeki kötü alışkanlıkları olanları bağımlıları kurtar başkan. Rüşvetçileri temizle ..

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yılport Samsunspor Altay'ı Nadir Çiftçi'nin golü ile 1-0 yendi

Yılport Samsunspor Altay'ı Nadir Çiftçi'nin golü ile 1-0 yendi