15 Ağustos 2022 Pazartesi

İLKADIM BELEDİYESİ FAHİŞ FİYATLARLA MAL ALMIŞ! DENETLEME KOMİSYONU RAPORU AÇIKLANDI

İlkadım Belediyesi fahiş fiyatlarla mal almış! Denetleme Komisyonu raporu açıklandı

Samsun'da İYİ Partili İlkadım Belediyesinin açıklanan Denetleme Komisyonu raporunda, belediyeye fahiş fiyatlarla mal alımı yaptığı, yine İYi Partili bir meclis üyesi aday adayından yüklü mal alımı yapıldığı bilgileri yer aldı.

08 Haziran 2020 Pazartesi 22:38 GÜNCEL

Samsun'da Necattin Demirtaş'ın başkan olduğu İlkadım Belediyesinin Denetleme Komisyonu raporunda şok usulsüzlük iddiaları gündeme geldi.


İYİ Partili İlkadım Belediyesinin gerçekleşen meclis toplantısında açıklanan Denetleme Komisyonu raporunda yer alan iddialar şaşırttı. MHP Meclis üyesi Mustafa Umar, meclis toplantısında Denetleme Komisyonu raporunu okurken, özellikle mal alımlarında uygulanan fahiş fiyatlara dikkati çekerken, belediyenin söz konusu mal alımlarında 31 Mart seçimleri sonrası kurulan firmaların tercih ettiğini de belirlediklerini açıkladı.

İlkadım Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantısı belediye meclis toplantı salonunda gerçekleşti. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş başkanlığında gerçekleşen meclis toplantısına AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Mücahit Erbin ve MHP İlkadım İlçe Başkanı Özcan Kınalı da katılarak takip etti.

Meclisin gündem maddeleri arasınnda yer alan Denetim Komisyonu Raporu’nun okunmasının ardından söz alan ve üç dönemdir belediyede meclis üyesi olan MHP’li Mustafa Umar, belediyenin fahiş fiyatlarla alım yaptığını söyleyerek, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

FAHİŞ FİYATLAR UYGULANMIŞ
Özellikle gıda malzemelerinin fahiş fiyatlarla alındığını söyleyen Mustafa Umar, “İncelediğimiz faturalarda Yöntem Ticaret diye bir firmaya rastladık. Firma seçimlerin hemen ardından kurulmuş ve yine fazla sürmeden maliyeden kapanışı gerçekleştirilmiş. İşin çarpıcı tarafı bu firma sadece belediyeye mal vermiş. diğer iki firmada Şenoğlu Market ve Kardeşler Gıda. Bu firmaların Acem Tekkesi, Hanımlar Lokali gibi belediyenin çeşitli birimlerine fahiş fiyatlarla mal verdiklerini tespit ettik. Bugünkü fiyatı 65 lira olan bir ürünü 128 TL’den, 32 liralık ürün 46 liradan, 50 liralık ürün 84 liradan verilmiş. Bu örnekleri çoğaltabiliriz. Aynı ürünü iki farklı fiyata verildiğini de tespit ettik. Yapılan genel değerlendirmede söz konusu ürünlerin belediyeye %30 ile %50 arasında değişen yüksek fiyatlarla satıldığını tespit ettik. Öte yandan belediyemizin iştiraki olan Gazi İmar Şirketine verilen ürünleri göremediğimiz için oraya ne kadar ve nasıl verildiğini bilemiyoruz.” dedi. 

BAŞKAN DEMİRTAŞ: GEREKENİ YAPACAĞIZ
MHP’li üye Mustafa Umar’ı büyük bir dikkatle dinleyen ve notlar alan Başkan Demirtaş, “Şunu özellikle belirtmek isterim. Kamunun beş kuruşunun kimsenin üzerine geçmesine bizim rızamız olmaz. O bilgileri sizden alıp değerlendireceğim. Adamlarla ilgili gerekeni yapacağız. Yanlış işler yapılabilir ama bizim bile bile yanlış işe müsaade etmemiz asla söz konusu dahi değil. Bunu herkesin bilmesini istiyorum. Bunun için de teşekkür ediyorum” dedi.

KİM BU FİRMALAR?
Mustafa Umar'ın ismini söylediği firmalarla ilgili olarak Yöntem Ticaret'in seçim sonrası kurulduğu, adresinin Hilal Kart ihalesini alan BAHMAR’ın boşalttığı şube olarak göründüğü öğrenildi. Diğer firma Şenoğlu Market'in  Anadolu Mahallesi’nde olduğu ve sahibinin yerel seçimlerde İYİ Parti’den meclis üyesi adayı olan Ekrem Şenoğlu olduğu öğrenildi. Kardeşler Gıda ise Kökçüoğlu Mahallesi’nde bulunan bir market. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

Denisz55

09 Haziran 2020 Salı 11:39

Bu mhpli arkadaskar akp donemindeki usulsüzlüklere paranin yandasa verilmesine ses cikarmazken neredeydi

ilkadımlı

09 Haziran 2020 Salı 08:25

ibrahim ün ve mustafa öksüzoğlu belediyeyi şu an yiyor.şenoğlu market üzerinden mustafa öksüzoğlu mal veriyor. Mustafa Umarın iddaları tamamen doğrudur.ibrahim ün ve Mustafa öksüzoğlu'nuın çiftliği belediye.necattinde uyuyor işte.

Kavaklı vatandaş

08 Haziran 2020 Pazartesi 23:11

Demek başkanın haberi yokmuş

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Necattin Demirtaş fahiş fiyatlarla mal alımları için bilgim yok dedi

Necattin Demirtaş fahiş fiyatlarla mal alımları için bilgim yok dedi