12 Ağustos 2022 Cuma

İLKADIM BELEDİYESİ KAÇ İHTİYAÇ SAHİBİ AİLEYE EKMEK KUPONU VE HİLAL KART VERİLDİĞİNİ AÇIKLADI

İlkadım Belediyesi kaç ihtiyaç sahibi aileye ekmek kuponu ve Hilal Kart verildiğini açıkladı

Samsun'un İlkadım ilçe Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, belediye olarak 3334 aile ekmek kuponu verdiklerini 5202 ihtiyaç sahibi ailenin de Hilal Kart ile alış veriş yaptıklarını açıkladı.

26 Ocak 2021 Salı 23:45 GÜNCEL

Samsun'un İlkadım ilçesinde belediye tarafından ihtiyaç sahibi ailelere verilen ekmek kuponu ve Hilal Kart sayısı açıklandı. İlkadım ilçesinde 334 aile ekmek kuponu, 5202 ailede Hilal Kart ile geçiniyor.İlkadım Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşlar için yaptığı sosyal yardımları artırarak sürdürüyor. Pandemi sürecinde 5 bin haneye gıda kolisi ulaştıran İlkadım Belediyesi Sosyal Yardım Müdürlüğü, sıcak yemek, hilal kart (alışveriş kartı), eşya yardımı gibi birçok kalemde yapılan yardımlarla ihtiyaç sahiplerine destek oluyor.

İlkadımlıların , Pandemi sürecini zarar görmeden atlatması için çalışmalarını sürdüren İlkadım Belediyesi, virüse karşı alınan önlemlerin yanı sıra sosyal yardımlar konusunda da öne çıkan hizmetlere imza atıyor. Birçok kalemden oluşan sosyal yardım paketlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştıran İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "İhtiyaç sahiplerine ayrım yapmadan kucak açan ve ihtiyaçlarına cevap veren bir anlayışla halkımıza hizmet ediyoruz. Bu noktada sosyal projeler her zaman önceliğimiz olmuştur. İlçemizde ihtiyaç sahibi her ailemizin evinde kimse aç kalmasın diye büyük bir uğraş içindeyiz. Bu doğrultuda kurduğumuz aş evimiz ile her geçen gün daha fazla ihtiyaç sahibi vatandaşımıza sıcak yemek dağıtıyoruz. Derecelerine göre 5202 aileye alış verişlerini yapmalarına olanak sağlayan Hilal Kart dağıtımını gerçekleştirdik. 3334 ailemize ekmek kuponu ile destek oluyoruz. 450 ailemize Kadın Koordinasyon Merkezi'miz aracılığıyla ikinci el eşya yardımları ile belediyemizin yardım elini ilçe halkına uzattık. Belediye olarak ulaşamadığımız, gözden kaçırdığımız vatandaşlarımızı olabilir. İşte bu noktada her duyarlı insanımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza, muhtarlarımıza önemli görevler düşüyor. İhtiyacı olan ailelerin belirlenmesinde duyarlı vatandaşlarında bizlere yardımcı olmasını bekliyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 6 Yorum

Musa karatay

09 Şubat 2022 Çarşamba 19:17

Merhabalar benim durumum yok sizden allah rizasi icin hilal kart başvurusunda bulunacaktım 2tane çocugum var allah razi olsun

Lüleli

28 Ocak 2021 Perşembe 12:17

O kartları kime verileceğini eşin tayin ediyomuş başkan kim seçimde sana çalıştı eşin karar verip o birimin müdürüne talimat veriyormuş. Kayınçını başkan yardımcısı yaptın eşinide müdür yap zaten aile efradın akrabaların hepsi belediyede ooooh ta alem sonrada dürüst başkanmış hahahaaaa

Fikriye

27 Ocak 2021 Çarşamba 14:12

Hakkımı helal etmiyom ben gavaklıyım,eşimi akp li diye emekli olması için temizliye sürdün senin adamların işe gelmiyo gelenlerde alemde gece arabalarda neler dönüyo hepsini biliyok.Allah hesabını soracak senden ve yanındakilerden..

Dursun

27 Ocak 2021 Çarşamba 14:04

Kart dağıttıkların yüzde sekseni madur değil çoğu seçmenin vede kavaklı ...

yorumcu

27 Ocak 2021 Çarşamba 13:04

ya neceetin başak ne icratın var onlarıda bir anlatsana

Müjdat

27 Ocak 2021 Çarşamba 11:27

Borcun nekadar, kimin parasıyla yardım yapıyon. Mağduru işe al iş ver yangelip yatanları aldıklarını boşa maaş verdiklerini işe gelmeden maaş alanları çıkart bizim vergilerimizle hava atma, o kart dağıttıklarının çoğunun arabası var.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Çarşamba'da sokağı çıkma yasağında mangal partisi ve off-road keyfi yaptılar

Samsun Çarşamba'da sokağı çıkma yasağında mangal partisi ve off-road keyfi yaptılar