12 Ağustos 2022 Cuma

İLKADIM BELEDİYESİ ZABITALARI ARTAN DÖVİZ KURLARI NEDENİ İLE MARKETLERİ DENETLEDİ

İlkadım Belediyesi Zabıtaları artan döviz kurları nedeni ile marketleri denetledi

Samsun'da İlkadım Belediyesi Zabıtaları, artan döviz kurları nedeni ile gıda ve benzeri ürünlerin fiyatlarına artış yapılıp yapılmadığını kontrol etmek için marketleri denetledi.

06 Kasım 2020 Cuma 14:05 GÜNCEL

Samsun'da İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, artan döviz kurları sebebiyle yaşanacak haksız kazancın önüne geçmek amacıyla ilçe genelindeki market ve bakkallarda satılan ürünlerin etiket fiyatlarını kontrol etti.


İlkadım belediye zabıta ekipleri market ve alışveriş merkezlerinde gerçekleştirilen denetimlerde bazı ürünlerin fiyatlarında artış yapılarak 'Haksız Kazanç' elde edilmesinin önüne geçmek için marketlere giderek inceleme yaptı.

Son günlerde artan döviz kurlarındaki artışı bahane ederek bazı ürünlerin fiyatlarında artış yapıldığı ve haksız kazanç sağlandığı ihbarları üzerine harekete geçen İlkadım Belediyesi zabıtaları, marketlerin reyonlarında bulunan ürünlerin tek tek fiyat kontrolünü yaptı. Zabıtaları gerçekleştirdikleri market denetiminde gıda ve bazı ürünlerin bir önceki ay fiyatlarını da şuan ki fiyatlarla karşılaştırdı.
 


İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Şeref Sarı marketlerde gerçekleştirilen denetim ile ilgili yaptığı açıklamada "Satılan ürünlerde meydana gelen dalgalanmalara karşı denetimlerimizi arttırdık. Market raflarındaki ürünlerin satış fiyatı, birim fiyatlarının yanı sıra birim fiyatının uygulanmaya başladığı tarih ile malın nerede üretildiği son kullanma tarihlerini de kontrol ediyoruz. Tarihleri geçmiş ürünler hakkında tutanak tutup, cezai işlem uyguluyoruz. Vatandaşımızın fiyatlara bakarak aldanmaması, raftaki fiyatla kasadaki fiyat arasında farklılık hissettikleri zaman tüketicimiz 153'ü arayarak bizlere bildirmelerini istiyoruz" dedi.Öte yandan denetimlerle ilgili ayrıca bir açıklama yapan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'da şunları dile getirdi.
"İlkadım Belediyesi olarak tüm dünyada hızla yayılan korona virüsüne karşı tüm mücadelemizi veriyoruz. Bir yandan ortak kullanım alanlarında dezenfekte çalışmaları yürütürken bir yandan da bazı ürünlerde anormal fiyat artışları olduğu yönündeki iddialara karşı önlemler alıyoruz. Zabıta müdürlüğü ekiplerimiz fahiş artışlar olduğu yönündeki denetimlerine kent merkezimizde gerçekleştirip uyarılarda bulunuyor, hijyen maske kurallarını hiç sayan işletmelere ise cezai işlem uyguluyor. Korona virüsten kaynaklı yaşanabilecek fiyat artışlarının önüne geçmek ve vatandaşların güvenli alışveriş yapabilmeleri için denetimlerimiz aralıksız şekilde devam edecektir."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Süleyman Salur yanıcı strafor malzemeleri yazdı! Samsun büyük tehlike altında

Süleyman Salur yanıcı strafor malzemeleri yazdı! Samsun büyük tehlike altında