16 Mayıs 2022 Pazartesi

İLKADIM BELEDİYESİ'NİN KORONA VİRÜS VARKEN VERGİLERİ ÖDEYİN MESAJI TEPKİ ÇEKTİ

İlkadım Belediyesi'nin Korona Virüs varken vergileri ödeyin mesajı tepki çekti

Samsun'da İlkadım Beldiyesi'nin Korona Virüs salgını varken, vatandaşlara emlak, çevre temizlik, reklam ve eğlence vergilerini ödemeleri için cep mesajı göndermesi tepki çekti.

24 Mart 2020 Salı 20:45 GÜNCEL

Samsun'da İlkadım Belediyesi'nin Korona Virüs salgını ile mücadele edilirken, ilçe halkına emlak ve çevre temizlik vergilerini ödemesi için cep telefonlarına mesaj göndermesi gündem oldu.


İlkadım Belediyesi gönderdiği mesajda, "Korona Virüs mücadelesi kapsamında emlak, ÇTV, ilan- reklam-eğlence vergileri ve diğer ödemelerinizi evinizden çıkmadan online işlemler menüsünden de ödeyebilirsiniz. Hemşehrilerime sağlıklı günler dilerim. Necattin Demirtaş" dedi.

Bu mesaj ise sosyal medyada anında karşılık bularak tepkilerin odağı oldu. Korona Virüs mücadelesi ve salgını varken, belediyenin emlak ve ÇTV vergilerinin peşine düşüp, vatandaşlara ödemelerini online olalarakta yapabileceklerini hatırlatması MHP İlkadım Belediyesi Meclis üyesi Cemalettin Kola'nın da imalı tepkisine neden oldu. 

Cemalettin Kola, sosyal medya sayfasında "Millet can derdinde kasap et derdinde" mesajı yayınlandı. Kola'nın bu mesaj ile İlkadım Belediyesinin Korona Virüs salgını varken vatandaşlara gönderdiği emlak vergisi mesajına gönderme yaptığı iddia edildi.

Öte yandan ilkadım Belediyesi gelen tepkiler üzerine ikinci bir mesaj göndererek, yanlış anlaşılmaların olduğunu belirterek, "Korona Virüs mücadelesi kapsamında emlak, ÇTV, ilan- reklam-eğlence vergileri ve diğer ödemelerinizi evinizden çıkmadan online işlemler menüsünden de ödeyebilirsiniz' şeklinde mesajımız yanlış anlaşılmalara sebep olduğu görülmüştür. Belediye veznelerimiz sizlerin sağlığını riske atmamak, yakın temastan kaçınmak maksadıyla hizmet vermemekte olup varlığınız bizim için her şeyden önemlidir. Mesajda maksadımız da budur belediyemize kadar zahmet etmeyiniz diyedir. Yine de yanlış anlaşıldıysak hepinizden tek tek özür diliyor, hemşehrilerime sağlıklı günler temenni ediyorum. Necattin Demirtaş" denildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 80 eczane ve 11 medikalcinin yüksek fiyatla satış yaptığı tespit edildi

Samsun'da 80 eczane ve 11 medikalcinin yüksek fiyatla satış yaptığı tespit edildi