10 Ağustos 2022 Çarşamba

METİN SİNECEK'TEN DOĞALGAZ REZERVİ AÇIKLAMASI! YENİ MÜJDELER BEKLİYORUZ

Metin Sinecek'ten doğalgaz rezervi açıklaması! Yeni müjdeler bekliyoruz

Samsun Sıhhi Tesisatçılar Kaloriferciler ve Doğalgazcılar Odası Başkanı Metin Sinecek, Fatih Sondaj gemisinin Karadeniz'de bulduğu doğalgaz rezervi ile ilgili açıklama yaptı.

29 Ağustos 2020 Cumartesi 15:26 GÜNCEL

Samsun Sıhhi Tesisatçılar Kaloriferciler ve Doğalgazcılar Odası Başkanı Metin Sinecek, Fatih Sondaj gemisinin bulduğu doğalgaz rezervinden gurur duyduklarını belirterek, "Yeni müjdeler bekliyoruz" dedi.


Türkiye'nin kendi kara sularında enerji kaynakları bulması için yapılan çalışmaları desteklediklerini belirten Metin Sinecek, Karadeniz'de bulunan doğalgaz rezervinin ülke tarihine damga vuracak bir keşif olduğunu söyledi. 

Karadeniz ve Akdeniz'de yapılan ve yapılacak olan sondaj çalışmalarından yeni enerji rezervzlerinin bulunmasını beklediklerini vurgulayan Sinecek, "Ülkemizin kendi enerji kaynaklarını bulması ülkemiz ekonomisi açısından son derece önemlidir. Yıllardır doğalgazı Rusya'dan alıyoruz. Türkiye'nin kendi doğalgaz rezervlerini bulması başta bu dışa bağımlılığında ortadan kalkmasına neden olacak. Karadeniz'de Fatih sondaj gemimizin doğalgaz rezervi bulmuş olması hem bizleri hem de tüm Türkiye'yi heyecanlandırdı. Enerji kaynaklarının bulunması için yapılan çalışmalar kapsamında, temennimiz ve beklentimiz yeni ve yıllarca kullanabileceğimiz doğalgaz rezervinin bulunmasıdır . Bunun yanı sıra petrol konusunda arayışlarımız sürmektedir. Bu konuda beklentimiz petrol rezervininde bulunmasıdır. Enerji kaynaklarını elinde tutacak olan bir Türkiye, daha da güçlü bir ülke olacaktır. Bu kaynakların bulunması ve kullanıma sunulması ülkemiz ekonomisinin canlanmasına, esnaf ve vatandaşlarımızın rahata ermesine neden olacaktır. Bu nedenle ülkemizin oda olarak doğalgaz ve petrol arama çalışmalarını destekliyoruz." dedi,

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunspor Trabzonspor hazırlık maçı öncesi şampiyonluk kupasını kaldırdı

Samsunspor Trabzonspor hazırlık maçı öncesi şampiyonluk kupasını kaldırdı