07 Ağustos 2022 Pazar

MUSTAFA DEMİR UD'U ELİNE ALDI SAMSUNLULARA SORDU! VAR MIDIR İSTEK PARÇANIZ!

Mustafa Demir Ud'u eline aldı Samsunlulara sordu! Var mıdır istek parçanız!

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir'in sosyal medya sayfalarından 'Var mıdır istek parçanız' notu ile, elinde ud ile çekinilmiş bir fotoğrafı paylaşıldı. Mustafa Demir'in 'Var mıdır istek parçanız' mesajına ise ilginç yorumlar geldi.

28 Aralık 2021 Salı 19:20 GÜNCEL
Geçen gün yazmıştık bunu! Sosyal medyada belediye başkanları ve siyasiler, ekonomik olarak insanların sıkıntılı bir dönemden geçtiği süreçte 'Yeni profil fotoğrafım nasıl' diye sorarsa tepki alır!

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir adına sosyal medya ekibi şimdi de 'Var mıdır istek parçanız' diye sordu! Kendi ediyor kendi buluyor! Başkan sempatiyi, ekibi de empatiyi kaybetti.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir'in sosyal medya sayfalarından 'Var mıdır istek parçanız' notu ile, elinde ud ile çekinilmiş bir fotoğrafı paylaşıldı. Mustafa Demir'in 'Var mıdır istek parçanız' mesajına ise ilginç yorumlar geldi.

SEMPATİK FOTOĞRAFLAR KARŞILIK ALAMIYOR
Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir'i sempatik göstermek için ilginç başlıklarla, sosyal medyada paylaşımlar yapılıyor! Yapılıyor ama sempatik fotoğraflar, hiçte beklenen karşılığı alamıyor..

Geçenlerde Mustafa Demir'in photosop harikası bir fotoğrafı, sosyal medya sayfalarından paylaşılmış ve 'Yeni profil fotoğrafım nasıl' diye sorulmuştu. Haliyle bu soruya da olumsuz yanıtlar ve tepkiler geldi. Ekonomik olarak sıkıntılı bir dönemden geçilirken, sosyal medya ekibinin başkan adına 'Yeni profil fotoğrafım nasıl' diye sormasının iki izahı var!Birincisi ya Mustafa Demir'in sosyal medya sayfalarında etkileşimi arttırmak istiyorlar! Amaç bu ise bunu başarıyorlar ama yel kayadan çok şey alıyor farkında değiller. Ya da başkan ile kuşak çatışması denilen cinsten frekans sorunu yaşıyorlar. Bu paylaşımlara başkanın kendisi onay veriyor mu, bilemiyoruz. Şayet kendisi onay veriyor ise, diyecek bir şey yok. Kendisi ediyor, kendisi buluyor deriz.

DAİRE BAŞKANI TUTUKLANMIŞ! BİZ SENDE TUTUKLU KALDIK PAYLAŞIMI YAPILDI
Yine başkanın sosyal medya ekibi geçtiğimiz yıl ilginç bir paylaşımla, dikkatleri üzerine çekmişti. Hatırlarsanız, daire başkanı tutuklanmıştı. Tam da o tarihte, yani daire başkanının tutuklandığı günün ertesi, Büyükşehir Belediyesinin sosyal medya sayfalarından 'Biz sende tutuklu kaldık' notu ile Samsun fotoğrafı yayınlanmıştı. Daire başkanının tutuklandığı günün ertesi böyle bir paylaşım yapmak, empati yoksunluğudur.. 
Bunun gibi nicesi var.. Bir keresinde de yine Samsun fotoğrafı yayınladılar.. Ama o fotoğraf güncel değil, çok eski fotoğraftı. Fotoğrafın çekildiği açıda şuan bir otel bulunmasına rağmen, paylaşılan karede otel yoktu. Kısacası hatalar, zamanlama hataları, empati kuramama gibi tecrübesizlikler, tepkileri de beraberinde getiriyor. 

BAKAN VAR AMA GÖREN YOK! TEPKİYİ SÜREKLİ KAŞIMA..
Sempati yaratmak için paylaşılan fotoğraflar, Mustafa Demir adına olumsuz geri dönüşümlere neden oluyor. Tepki var diye, paylaşılmasın mı.. Tabi ki paylaşılsın.. Belediyenin hem basın, hem de sosyal medya biriminde görev yapan çocuklar, fedakarca çalışarak ellerinden geleni yapıyor. Ne yapsın çocuklar! Eldeki malzeme bu! Ama bazen de empati yapmak gerekir. Bunu yapacak olanda, o birimlerden sorumlu kişilerdir. Genç arkadaşlarımıza tecrübelerini yansıtmaları gerekir. Onca çalışan ve birim yetkililerine rağmen, başkanın elinde sigara ile çekilmiş fotoğraf karesi, sosyal medya sayfasından yayımlanıyorsa, 'bakan var ama gören yok' durumu ortaya çıkar. Sosyal medyada, başkanın şahsına yönelik var olan tepkiyi de sürekli kaşımamak ve o tepkiyi sürekli tetiklememek gerekir. 

Başkanın mizacı belli! Oturaklı, otoriter.. Ve bu eleştiri alan paylaşımlar, başkanın Z kuşağı olan sosyal medya ekibi ile frekansının uyuşmadığı izlenimini yaratıyor. 

Geçende bu konuda yazmıştık! Ekonomik olarak insanların sıkıntılı bir dönemden geçtiği süreçte 'Yeni profil fotoğrafım nasıl' diye sorarsanız tepki alırsınız! Ve bu paylaşıma tepkiler gelmişken, ikinci kez 'Var mıdır istek parçanız' diye soru soran, ud ile çekilmiş fotoğrafı paylaşırsanız, gelen o eleştirel yorumları, tek tek silmek için uğraşırsınız. Hoş, belki de onlarda "Ne yaparsak yapalım, bu imajı düzeltemeyiz" diyordur.

BAŞKANA İSTEK PARÇALARI GÖNDERİLDİ
Başkan adına sosyal medya ekibi şimdi de 'Var mı istek parçanız' diye sordu! Ve o soruya, mesai konusunda ciddi efor sarf eden, yiğidi öldürelim hakkını da verelim diyeceğimiz başkana yönelik, çok olumsuz geri dönüşler oldu. Bu negatif geri dönüşümlü sosyal medya başlıkları, başkanın bilgisi dahilinde yazılıyor ise yine belirtelim söylenecek söz yok! Biz şuan çıplak gözle gördüğümüz bir durum ile ilgili değerlendirmelerde bulunduk. Bilgisi varsa şayet, vatandaş o zaman kendisine istek parçalarını yazmış.. Çalabiliyorsa buyursun çalsın.. Kimsenin yoğurdu nasıl yediğine de karışacak değiliz! Bizimkisi sadece bir durum tespiti! Ya dönülür, ya dönülmez sonra kimse üzülmesin..

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Necati

29 Aralık 2021 Çarşamba 05:56

Türkiye de ilk defa sağlıkçıları bölen belediye. Ücretsiz ulaşım hakkını sadece doktor, hemşire ve sağlık memurlarına veren ama hasta ile birebir temas eden hasta kabul, temizlik vb. personeli ücretsiz ulaşımdan yararlandırmayan başkan. Kimseye nasip olmaz kıymetini bilelim.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

ASİYAD'ın toplantısına Samsunlu Bakan Yardımcısı Sadri Şensoy katıldı

ASİYAD'ın toplantısına Samsunlu Bakan Yardımcısı Sadri Şensoy katıldı