15 Ağustos 2022 Pazartesi

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN YENİ ALDIĞI 33 OTOBÜS SEFERE BAŞLADI

Samsun Büyükşehir Belediyesinin yeni aldığı 33 otobüs sefere başladı

Samsun Büyükşehir Belediyesinin şehir içi toplu ulaşımı için 33 yeni otobüsü seferlerine başlarken, belediye başkanı Mustafa Demir alınacak elektrikli otobüslerinde Taflan-Havaalanı güzergahında kullanılacağını açıkladı.

22 Ocak 2021 Cuma 00:05 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesinin 24 milyon liraya yeni aldığı 33 yeni otobüs düzenlenen törenin ardından şehir içinde seferlerine başladı.


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Hedefimiz Türkiye’nin en mutlu insanlarının yaşadığı şehri inşa etmek. Her alanda bölgenin merkeziyiz. Bölgenin merkezi olan, ülkemizin kurtuluşunun ilk adımının atıldığı bu şehrin şanına yakışan belediyeciliği birlikte inşa ediyoruz, edeceğiz" dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alınan 33 adet yeni otobüsün hizmete alım töreni düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene Başkan Mustafa Demir, Başkanvekili Nihat Soğuk, Genel Sekreter İlhan Bayram, Genel Sekreter Yardımcısı Şenol Yıldız, Genel Sekreter Yardımcısı Ali Seyfi Küçükgöncü, SAMULAŞ A.Ş. Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, BMC Genel Müdürü Mustafa Altun, otobüs şoförleri ve vatandaşlar katıldı. 

Nitelikli, kaliteli, konforlu, aynı zamanda dakik bir hizmet vermek üzere devreye aldıkları otobüslerin önemine değinen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Belediyecilik özellikle Büyükşehir Belediyesi, yetki ve etki alanları itibariyle 1 milyon 350 bin insanımızın tüm hayatına dokunan, ona nitelik katan, varsa bir ihtiyaç durumunda yanında olan bu şehirde onu mutlu eden, en önemli, en yetkili, en etkili mecradır. Samsun’da ulaşım master planımızı tamamladık. Büyük ölçüde 2022 yılında hayata geçmiş olacak. 33 yeni, sıfır, son teknolojiye göre donatılmış 24 milyon liraya mal olmuş otobüslerimiz bugün sefere başlıyor" dedi.

Türkiye’de elektrikli otobüsü hizmete alacak ilk belediye olacaklarını ifade eden Başkan Mustafa Demir, "2021 yılında bunu da hizmete almayı planlıyoruz. Zaman içerisinde miadı dolan otobüslerimizi belli hatlarımızı planlama çerçevesinde elektrikli otobüse dönüştüreceğiz. Özellikle Taflan-Havaalanı arasında bir hat oluşturuyoruz. Elektrikli otobüslerimizi burada kullanacağız" diye konuştu.

TOPLU ULAŞIMDA EN DİNAMİK ŞEHİR
Toplu ulaşımda Türkiye’nin en dinamik şehirlerinden biri olduklarını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, şunları söyledi:
"Konforu, dakikliği, güvenliği ile kendi araçlarıyla işyerine giden insanlarımız da dahil olmak üzere bu otobüslerimizi kullandırmaya özendiriyoruz. Bütün şoförlerimizden istirhamımız şu; Samsunumuzun insanına ulaşım noktasında kendi kardeşini, annesini, babasını, evladını taşıyormuş gibi hizmet üretelim. Altyapıdan, üstyapıya, kültürden sanata, turizme kadar Samsun’un istikbal yürüyüşünü müthiş bir şekilde değiştirecek projeler yapıyoruz. Bambaşka bir Samsun’a doğru birlikte yürüyoruz. Bizim hedefimiz şu; 1 milyon 350 bin insanımızın hayatına olumlu yönde dokunacağız. Onun güvenini, sevgisini, saygısını ve muhabbetini kazanma noktasında çok güzel bir yürüyüşteyiz. Hedefimiz Türkiye’nin en mutlu insanlarının yaşadığı şehri inşa etmek. Her alanda bölgenin merkeziyiz. Bölgenin merkezi olan, ülkemizin kurtuluşunun ilk adımının atıldığı bu şehrin şanına yakışan belediyeciliği birlikte inşa ediyoruz, edeceğiz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

ahmet can

26 Ocak 2021 Salı 15:02

Amanın mustafam birilerini ezersin dikkat et....

İSA DANIŞ

23 Ocak 2021 Cumartesi 01:04

TUTUKLANAN ŞU RÜŞVETÇİ DAİRE BAŞKANINIZIN EVİNDE VE BELEDİYEDKİ KASASINDA BULUNAN PARA DÖVİZ VE KÜLÇE ALTINLAR İLE BİR BU KADAR DAHA OTOBÜS ALINIRMIYDI

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Galip Öztürk 'Çok yakında' dedi

Galip Öztürk 'Çok yakında' dedi