23 Mayıs 2022 Pazartesi

SAMSUN İCRA DAİRESİ BAŞMÜDÜRÜNDEN PERSONELE KORONA VİRÜS TEPKİSİ

Samsun İcra Dairesi Başmüdüründen personele Korona Virüs tepkisi

Samsun İcra Dairesi Müdürü Kasım Erdem, icra dairesinde bir personelin Covid-19 olması üzerine kurum çalışanlarına, "Bütün personelimizi bu ciddiyetsiz tutumdan dolayı kutluyorum” diyerek mesaj attı.

06 Eylül 2020 Pazar 19:21 GÜNCEL

Samsun İcra Dairesinin Müdürü Kasım Erdem, kurumda bir personelin Korona Virüs'e yakalanması sonrası sorumsuz davrandıklarını öne sürdüğü çalışanlara "Maske mesafe kuralına uyalım dedik ama nafile" diyerek tepki gösterdi.


Samsun İcra Müdürlüğünde bir personelde Korona Virüs tespit edilirken, İcra Dairesi Başmüdürü Kasım Erdem, kurum personeline mesaj atarak tepki gösterdi.

Samsun İcra Müdürlüğünde çalışan bir personelin rahatsızlanması üzerine yapılan Covid-19 testi pozitif çıktı. Samsun İcra Dairesinde testi pozitif çıkan kurum personeli ise evinde karantinaya alındı. 

Samsun İcra Dairesi Başmüdürü Kasım Erdem ise personele sert bir mesaj çekerek uyarıda bulundu.

Samsun İcra Dairesi Başmüdürü Kasım Erdem personele sert mesaj göndererek, “Bütün personelimize sürekli söylüyoruz. Bize hastalık dışarıdan gelmez, içimizden gelir. Maske mesafe kuralına uyalım dedik ama nafile. Herkes ağız ağıza. Sonuç içimizden haciz biriminden pozitif vaka ve bundan etkilenen personel. Böyle devam edersek herkes hasta olacak ve Allah korusun belkide kayıplar yaşayacağız. Ama anlatamıyoruz. Bütün personelimizi bu ciddiyetsiz tutumdan dolayı kutluyorum” diye yazdı.

PERSONEL ÖNLEM ALINMADIĞI VE VAKALARIN GİZLENDİĞİNİ İDDİA ETTİ
İcra dairesinde çalışan personel ise, daha önce pozitif vakaların tespit edildiğini ancak Başmüdür Kasım Erdem tarafından gizlendiğini ve kurumda gerekli önlemlerin alınmadığını iddia etti. Müdür Erdem’in,  çalışma ortaminda sosyal mesafeyi sağlamadığı ve esnek çalışma düzenlemesi yaptığını ileri süren personel, çalışanlara maske ve dezenfektan verilmediğini belirterek, testi pozitif çıkan arkadaşıyla birlikte çalışan personele de covid-19 testi yapılmadığını kaydetti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Bir Vatandaş

06 Eylül 2020 Pazar 22:34

Vatandaşlar ile sürekli irtibat halinde olan icra dairesi personelleri pandemi sürecinde risk altındaki gruplardan birtanesidir. Önlemlere ne kadar dikkat edilirse edilsin her zaman ufak bir ihtimal vardır hastalığa yakalanmak için.İcra dairesinde de bu ufak ihtimal gerçekleşmiş ve bir personel virüse yakalanmış olabilir.Bu durumda idarecinin yapması gereken personeli fırçalayarak onları paniğe sevk etmek değil, önlemleri artırarak personelini covid-19 dan korumak olmalıdır.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İlkadım Belediyesi KoronaVirüs vakası görülen 338 apartmanı dezenfekte ediyor

İlkadım Belediyesi KoronaVirüs vakası görülen 338 apartmanı dezenfekte ediyor