15 Ağustos 2022 Pazartesi

SAMSUN YABANCILAR PAZARI ESNAFLARINDAN SİYASİLERE TEPKİ!

Samsun Yabancılar Pazarı esnaflarından siyasilere tepki!

Samsun'da Korona Virüs tedbirleri kapsamında kapatılan Yabancılar Pazarında esnaflar siyasilere tepkili.

06 Mayıs 2020 Çarşamba 13:37 GÜNCEL

Samsun'da Korona Virüs tedbirleri kapsamında iki aydır kapalı olan Yabancılar Pazarında esnaflar, zor  günlerinde yanlarında olmayan siyasilere tepki gösterdi.


Korona Virüs sebebiyle devletin aldığı tüm tedbirlere ve kararlara uyduklarını anlatan Yabancılar Pazarı esnafları, iki aydır kendilerini hiç bir siyasinin arayıp sormadığını söyledi.

Covid-19 Virüsü sebebi ile pazar yerini kapattıklarını bu nedenle iki aydır esnafların ekonomik olarak tükendiklerini söyleyen Yabancılar Pazarı Derneği Başkanı Alaaddin Sayın, sorunlarına çözüm bulunmasını istedi.

Yabancılar Pazarı Odası Başkanı Olcay İnanç'ta esnafların durumunun kötü olduğunu, Korona Virüs tedbirlerine uyduklarını kaydederek, "Neredeyse iki aydır pazar yerimiz kapalı. Korona Virüs tedbirleri ve kararlarına uyarak şehrimizin ve halkımızın can sağlığı için çarşımızı kapatma kararı aldık. Burada ki esnaflarımızın tüm kazançları bu pazar yerinden. Burası da kapalı olduğu için 1.5 aydır tüm esnafımız zor durumda kaldı. Devletimiz bu zor süreçte esnaflarımıza kredi ve benzeri destekler veriyor. Ancak bu kredileri buradaki esnaflarımız ne yazık ki alamıyor. Kredi için bankalarda, esnaf odaları da bir sürü şart istiyor. Biz Yabancılar Pazarı esnafları olarak devletimizin her zaman yanında olduk. Biz şimdi istiyoruz ki devletimiz de bizim yanımızda olsun" dedi.

Yabancılar Pazarı Spor Kulübü Başkanı Ali Akyüz'de Korona Virüs tedbirleri kapsamında pazarın kapatıldığını ancak gelinen süreçte esnafların artık bu duruma dayanak güçlerinin kalmadığını söyledi. Devletin esnaflara sağladığı kredi ve benzeri desteklerden pazar esnafının yararlanma olanaklarının olmadığını kaydeden Ali Akyüz, devletin bu süreçte özellikle küçük esnaf statüsünde iş yapanlara banka desteklerini daha kolay şekilde ve düşük faizle kullandırma imkanı sağlaması gerektiğini vurguladı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Tokat'ta yaşayan Samsun milletvekili Ahmet Demircan karantinaya alındı

Tokat'ta yaşayan Samsun milletvekili Ahmet Demircan karantinaya alındı