15 Ağustos 2022 Pazartesi

SAMSUN'DA 698 KONUTLUK ŞEHRİ BAHÇE PROJESİNİN YÜZDE 45'İ TAMAMLANDI

Samsun'da 698 konutluk Şehri Bahçe projesinin yüzde 45'i tamamlandı

Samsun'un Canik ilçesi Yeni mahallede yapılan 698 konutluk Şehri Bahçe Kentsel Dönüşüm projesinin inşaat kısmının yüzde 45'i tamamlandı.

24 Eylül 2021 Cuma 12:01 GÜNCEL

Samsun'un Canik ilçesi Yeni mahallede Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında inşaatına başlanan konutların yapımı tamamlandığı bölgenin cazibe merkezi olacağı açıklandı.


Samsun'un Canik ilçesi Yeni Mahalle'de Kentsel Dönüşüm Projesi hızla yükseliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı öncülüğünde yürütülen proje kapsamında 77 dönümlük alanda başlayan inşaat çalışmalarının yüzde 45'i tamamlandı. 

Canik ilçesi Şehri Bahçe Kentsel Dönüşüm çalışmaları kapsamında kaba inşaat ve duvar imalatları bitirildi. 7 bloğun da bir ay içerisinde teslim edileceği belirtildi. Projede 487 adet 2 + 1, 189 adet 3 + 1, toplam 45 adet blok, 698 adet bağımsız bölüm, 2 adet otopark ve bir adet cami yer alacak.

BİZİM SEVDAMIZ HİZMET

Canik Yeni Mahalle Şehri Bahçe Kentsel Dönüşüm projesinde inşaatın hızla devam ettiğini söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Şu anda inşaatın yüzde 45'i tamamlanmış durumda. Bu proje Soğuksu ve Gaziosmanpaşa’daki dönüşümü de başlatan rezerv alanı olacak. Bu açıdan oldukça önemli. Çok çalışarak, üreterek hizmete sonuna kadar devam edeceğiz. Çünkü bizim bu şehre hizmet sevdamız var. Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda merkezden en uzaktaki mahallelerimize doğru yatırımları götürüyoruz. Bu yaptığımız hizmetlerle Türkiye’nin en başarılı belediyesi olmanın onurunu, gururunu yaşıyoruz" dedi. 

 

 


698 KONUT İNŞA EDİLİYOR
698 konutun inşa edildiği Yeni Mahalle Kentsel Dönüşüm Projesi'nin yaşam alanları, spor, eğitim ve kültür merkezleri, camisi ve otoparklarıyla Samsun’a değer katacağını söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Yeni Mahalle'deki projemiz Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız, Büyükşehir Belediyemiz, Canik Belediyemiz ile beraber Genel Başkan Yardımcımız ve milletvekillerimizin de desteğini alarak başladı. Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı sorumluluğunda hayat buluyor. Enfes bir mahalle ile birlikte Şehri Bahçe Konutları’nı Samsun'a kazandırıyoruz. Şu anda burada yepyeni bir şehir inşa ediliyor" diye konuştu.

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE DE TÜRKİYE’NİN EN BAŞARILI BELEDİYESİYİZ
Yaptıkları hizmetlerin toplumun her kesimine hitap ettiğini ve vatandaşların daha güzel bir ortamda yaşaması için çalıştıklarını da belirten Başkan Demir şöyle devam etti:

Tarihi kimliğini koruyarak, şehrimizi yeniliyoruz. Kentsel dönüşüm noktasında da Büyükşehir Belediyesi olarak Türkiye’nin en başarılı belediyesiyiz. Gelişen dünya ölçeğinde ülkeler de, şehirler de, ilçeler ve hatta mahalleler bile artık cazibe faktörüyle kazanıyor, gelişim gösteriyor. Yani cazibe sahibi iseniz, her zaman kazanıyor ve gelişim olanakları bulabiliyorsunuz. İşte biz Samsun’da bunu yapmaya çalışıyoruz. Kentsel dönüşüm hamleleriyle hep birlikte Samsun'u yenilemeye ve büyütüp geliştirmeye devam edeceğiz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

serdar

25 Eylül 2021 Cumartesi 09:41

Bütün yatırımlar, Belediye Evleri ve ilerisine doğru.Atakum'un gençleri AÇ AÇ AÇ.Hadi test yapalım.Belli bir yaş aralığı seçelim,bu bölgelerde ki gençlerin kaçının evinin ve arabası olduğuna bakalım.Atakum'un gençleri AÇ.Onlar için en iyi şartlar BİM,A101'e girmek olmuş.Gözümün önünde çocuklar eriyorlar.Ellerin de telefonla oynuyorlar ama 10 sene için de gençlikleri gidince başlarına geleceklerden ve yaşayacakları zorluklardan haberleri yok.

Hakan

24 Eylül 2021 Cuma 19:27

Yapılıyorda başvuru yapabilecek miyiz? Hiç bir yerde ne bura nede kıran mah ile ilgili bilgi yok! Bu projeyi güya emlak konut yapıyor ama sitesinde proje gözükmüyor bile.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 5 ilçe mavi! Sarı renkte olan ilçelere aşı uyarısı geldi

Samsun'da 5 ilçe mavi! Sarı renkte olan ilçelere aşı uyarısı geldi