12 Ağustos 2022 Cuma

SAMSUN'DA 85 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARIN KORONAVİRÜS AŞILAMALARI BAŞLIYOR

Samsun'da 85 yaş üstü vatandaşların KoronaVirüs aşılamaları başlıyor

Samsun'da KoronaVirüs aşılama çalışmaları kapsamında 90 yaş üstü vatandaşlar aşılanırken, Samsun Sağlık İl Müdürü Muhammed Ali Oruç, 85 yaş üstü vatandaşlara da aşılama çalışmalarının başlayacağını açıkladı.

21 Ocak 2021 Perşembe 17:15 GÜNCEL

Samsun Sağlık İl Müdürü Muhammed Ali Oruç, 85 yaş üstü vatandaşların KoronaVirüs aşılama çalışmalarının başlayacağını, sağlık kuruluşlarına gidemeyecek olan yaşlı vatandaşların ise mobil ekipler tarafından evlerinde aşılanacağını açıkladı.


Samsun’da Sağlık Bakanlığının koordinasyonunda sürdürülen Covid 19 aşı uygulama süreci hakkında bilgi veren Samsun Valiliği İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç şunları söyledi: 
“İlimizde Sağlık Bakanlığımızın belirlediği sıralamaya göre Covid 19 aşı uygulamasını adım adım sürdürüyoruz. Bu çerçevede ilk etapta öncelikli risk grubu olarak belirlenen sağlık çalışanlarımız, huzurevi, engelli ve bakımevi gibi merkezlerde kalan misafirlerimiz, buralarda görev yapan çalışanlar ve 90 yaş üstü vatandaşlarımızın aşılamasına başlamıştık. Bugün itibariyle de 85 yaş üstü vatandaşlarımızın aşılama işlemine başlıyoruz. Aşı olmak isteyen 85 yaş üstü vatandaşlarımız Alo 182 hattını arayarak ya da MHRS uygulamaları üzerinden randevu oluşturarak başvurularını yapabilirler. 
Aşı başvurularını oluşturan vatandaşlarımız, isterlerse randevu aldıkları sağlık kuruluşlarında aşılarını kendilerine yaptırabilecekleri gibi, sağlık kuruluşuna gidemeyecek durumda olduklarını belirtmeleri halinde aşılarını, hekim ve uzman sağlık personeliyle birlikte evlerine gelecek mobil aşı ekiplerimize ikametlerinde de yaptırabilirler. Aşı uygulaması ülkemizde mecburi değil, gönüllülük esasına göre sürdürülen bir uygulamadır. Ancak özellikle risk grubunda olan vatandaşlarımız için aşının hayati önemi düşünüldüğünde; 85 yaş üstü tüm vatandaşlarımızın hiç tereddüt göstermeden mutlaka başvurularını yapmalarını ve aşı olmalarını istiyoruz.  Vatandaşlarımız aşılama süreciyle ilgili bilgi almak istedikleri bir konu olursa Sağlık İl Müdürlüğümüzün 311 25 21/22/24 nolu telefonlarından Covid 19 Bilgi ve Danışma Hattımızı arayarak da bilgi alabilirler.  Sürecin diğer adımları Sağlık Bakanlığımız tarafından belirlenerek kamuoyuna duyurulacaktır. Samsun İl Sağlık Müdürlüğü olarak deneyimli aşı ekiplerimizle Covid 19 hastalığını ilimizden uzaklaştırmak için, etkin bir şekilde aşı uygulamasını sürdürmeye devam edeceğiz. Tüm vatandaşlarımızı da aşı süreci tamamlanana ve Sağlık Bakanlığımız tarafından artık bitti denene kadar, önlemlere azami dikkat gösterip, kurallara uyarak yanımızda olmaya davet ediyoruz. Bu mücadeleyi ancak hep birlikte mücadele edersek kazanabiliriz”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Ertuğrul Sağlam heyecan verici açıklamalarda bulundu

Ertuğrul Sağlam heyecan verici açıklamalarda bulundu