29 Haziran 2022 Çarşamba

SAMSUN'DA ATAKUM BELEDİYESİNDEN KORONA VİRÜS SEFERBERLİĞİ

Samsun'da Atakum Belediyesinden Korona Virüs seferberliği

Samsun'un CHP'li Atakum Belediyesi, Korona Virüs tedbirleri kapsamında camileri, parkları, çöp kutularını ilaçlayarak dezenfekte ederken, belediye hizmet binasına da dezenfaktanlar koydu.

13 Mart 2020 Cuma 18:08 GÜNCEL

Samsun'da CHP'li Atakum Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında vatandaşlar tarafından yoğun kullanılan alanlarda dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirdi.  Samsun'da Atakum Belediyesinden Korona Virüs seferberliği


Atakum Belediyesi, Çin’de başlayıp dünyanın dört bir yanına yayılan koronavirüse karşı hijyen önlemlerini aldı. Türkiye’deki ilk vakanın Sağlık Bakanlığı’nca açıklanmasının ardından Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’nin talimatıyla hazırlıklara başlayan Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler park çevrelerini, ibadethaneleri, çöp kutularını özel solüsyonlar ile dezenfekte ederek insanların toplu halde bulunduğu mekanları bakteri ve virüslerden arındırdı.

İKİ HAFTA ARA VERİLDİ
Hijyen önlemlerinin yanı sıra koronavirüs tedbirleri kapsamında, Atakum Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan sosyal ve kültürel etkinliklere, sekiz ayrı kültür evine bağlı atölye çalışmalarına, sanat, halk oyunları, meslek edindirme kursları ile spor müsabakalarına iki hafta ara verildi.  

SIK SIK EL YIKAYIN UYARISI
Bir süredir koronavirüsten korunmak için yapılması gerekenleri anlatan afişlerle bilgilendirilen belediye çalışanlarına da eğitim verildi. Önce Fen İşleri Müdürlüğü Şantiyesi’nde Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı saha ekiplerine, ardından Atakum Belediyesi hizmet binası toplantı salonunda personele işyeri hekimi Shahram Baradaranhosseini tarafından koronovirüs bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. İnsan sağlığını tehdit eden virüslerin türlerine değinen ve koronavirüse yönelik alınması gereken önlemleri anlatan Baradaranhosseini şöyle konuştu: “Virüs özellikle yaşlı ve bağışıklık sistemi zayıf olanlar için büyük tehlike oluşturuyor. Dengeli beslenerek bağışıklığımızı güçlendirmeliyiz. Covid-19 virüsü, açık ortamlarda 24 saate kadar yaşayabiliyor. Bu nedenle ellerimizi en az 20 saniye ve sık sık yıkamalıyız. Etraftaki nesnelerle temas ettikten sonra ellerimizi hiçbir şekilde yüze, ağza ve göze temas ettirmememiz gerekiyor. Kalabalık mekanlar ve toplu taşıma araçlarında mümkün olduğunca kimseyle yakın temasta olmamalıyız" dedi.

Atakum Belediyesi hizmet binasında hijyen çalışmalarını artıran ekipler, düzenli aralıklarla yapılan temizliğin yanı sıra bina içerisinde yurttaşların kullanımı amacıyla her kata dezenfektan yerleştirdi. Ayrıca vatandaşı koronavirüse karşı bilinçlendirmek için el ilanı da hazırlayan belediye ekipleri Atakum’un çeşitli noktalarında vatandaşlara bilgilendirici broşürleri ulaştırdı.

HİZMET BİNASI DEZENFEKTE EDİLECEK
Önlemler kapsamında, günde binlerce yurttaşın ziyaret ettiği Atakum Belediyesi hizmet binasının her noktası da hafta sonunda özel solüsyonlarla dezenfekte edilerek 24 saat kullanıma kapatılacak. Ayrıca belediyeye ait sosyal tesisler de sırayla detaylı biçimde dezenfekte edilerek, halkın kullanımına yeniden açılacak.   

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da tramvay duraklarına Korona'ya karşı el dezenfektanları konuldu

Samsun'da tramvay duraklarına Korona'ya karşı el dezenfektanları konuldu