07 Ağustos 2022 Pazar

SAMSUN'DA BİNİCİLİK SPOR TESİSİ ATLARI DENİZE GİREREK SERİNLEDİ

Samsun'da binicilik spor tesisi atları denize girerek serinledi

Samsun'da Atlı Binicilik Spor Tesislerinde bulunan atlar, sıcak hava sebebi ile denize sokularak serinletildi. Samsun sahilinde atları denizde gören vatandaşlar o anları cep telefonları ile görüntüledi.

06 Ağustos 2021 Cuma 13:56 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Atlı Binicilik Spor Tesisindeki atlar, Atakum sahilinde kumsalda antrenman yaptı, koşu idmanının ardından terleyen atlar, daha sonra denize sokularak serinletildi. 


Samsun Büyükşehir Belediyesi Atlı Binicilik Spor Tesisi antrenör ve binicileri, günlük idmanlarını bu kez sahile taşıdı. Eklem ve kaslarını güçlendirmek için atlara Atakum Çobanlı İskelesi kumsalında antrenman yaptırıldı. Dört nala koşan atlar zaman zaman da kum banyosu yaptı. Antrenörler ardından da atları streslerini atmaları için denize soktu.  

Seyrine doyum olmayan görüntülerin yaşandığı sahilde denize giren atları gören vatandaşlar o anları ilgiyle izledi. Cep telefonlarıyla atların deniz keyfini fotoğraflayan vatandaşlar, onlara dokunarak öz çekim yaptı.

TUZLU KAS YAPILARINI GÜÇLENDİRİYOR
Atları stres atmaları için bu sezon ilk kez denize getirdiklerini belirten Büyükşehir Belediyesi Atlı Binicilik Spor Tesisleri Müdürü ve Antrenör Aydın Tekin, "Her yaz olduğu gibi bu sezon da atlarımızı denize soktuk. Deniz tuzlu olduğu için atlarımızın kaslarının esnemesinde, eklemlerinin güçlenmesinde ve tırnak yapısında büyük rol oynuyor. Atlarımızın özgüvenini yükseltiyor. Aynı zamanda sonbahardaki iyotlu hava atların solunum yapısına ve sinüzitlerine de iyi geliyor. Bunun yanında onların da stres atmaya ihtiyacı var. Çünkü ne kadar çok stres atarlarsa o kadar verim alıyoruz.  Bu sebeple her sene denize getirmeye çalışıyoruz. Bunun yanında safari turlarına da çıkartıyoruz“ diye konuştu.  Çalışmalarla ilgili bilgi de veren antrenör Aydın Tekin, “Tesisimizde 14 atımız var. 5 seyisimizle bakımlarını günlük olarak yapıyor, tımarlıyoruz. 120 öğrencimize at binmeyi öğretiyoruz. Sezonun yoğun geçmesinden dolayı öğrenci sayımız yüksek. Çok yoğun ilgi var. Elimizden geldiğince de halkımızı memnun etmeye çalışıyoruz. Güzel bir spor. Bu imkanı sağlayan başkanımız sayın Mustafa Demir’e teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Murat

08 Ağustos 2021 Pazar 14:43

İnsanların denize girdiği yerde uygun değil, Ayrıca orası halk plajı; Sorumsuzluk ve eğitimsizlik

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Demir Çatalarmut mahallesinde konuştu

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Demir Çatalarmut mahallesinde konuştu