12 Ağustos 2022 Cuma

SAMSUN'DA COVİD'E RAĞMEN MECİDİYE ÇARŞISINA HÜCUM! HES KODU KUYRUĞU İZDİHAMI

Samsun'da Covid'e rağmen Mecidiye Çarşısına hücum! HES kodu kuyruğu izdihamı

Samsun'da hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağının ardından Pazartesi günleri dolup taşan Mecidiye Çarşısında bu kez de HES kodu kuyruğu oluştu. Samsun'da Covid'e rağmen Mecidiye Çarşısına hücum! HES kodu kuyruğu izdihamı

01 Mart 2021 Pazartesi 17:34 GÜNCEL

Samsun'da sosyal mesafe sorunu ile sık sık gündeme gelen Mecidiye Çarşısı Pazartesi günü de tıklım tıklım doldu, vatandaşlar HES kodu sorgulaması için uzun kuyruklar oluşturdu.


Samsun'da 2 günlük sokağa çıkma yasağının ardından sokağa dökülen vatandaşlar, Mecidiye Caddesi'ne giriş yapabilmek için uzun kuyruklar oluşturdu.

Hafta başı olmasını fırsat bilerek evlerinden çıkan Samsunlular, soluğu yine cadde ve sokaklarda aldı. Mecidiye Caddesi'nde adeta iğne atsan yere düşmedi. 

Samsun Haber Ajansından Şahin Binici'nin haberine göre İlkadım ilçesi Mecidiye Çarşısında caddeye girişlerde HES kodu soran polis, kalabalığı zaptedebilmek için büyük uğraş verdi. Zaman zaman da sosyal mesafe uyarısı yapıldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından koronavirüs önlemleri çerçevesinde hafta sonu uygulanan 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması dün sona erdi. Gün içerisinde tüm ülke genelinde olduğu gibi Samsun’da da manzara aynıydı, sokaklar deyim yerindeyse insan seline döndü. Samsunlular kısıtlama sonrası, ihtiyaçlarını gidermek için sokaklara akın etti.

Samsun’un özellikle kent merkezi olan İlkadım ilçesinde insan yoğunluğu yaşandı. Kasaplar Caddesi, Mecidiye Caddesi, İstiklal (Çiftlik) Caddesi, Bankalar Caddesi ve Cumhuriyet Meydanı ve diğer ana arterlerde adım atacak yer kalmadı. Banka ATM’leri ve PTT şubeleri önülerinde kuyruk oluştu. Banka önleri de vatandaşlarla doldu.Diğer yandan, yasağın ardından vatandaşlar alışveriş yapmak için dışarı akın etti. Binlerce insan devlet kurumları, market, bakkal, AVM ve fırınların önünde kuyruğa girdi. Kimi zaman kuyruklarda sosyal mesafe ve maske kuralları unutuldu.

EMNİYETTEN SOSYAL MESAFE UYARISI
Vaka sayılarının düşmesi ile rehavete kapılmamak gerektiğini söyleyen emniyet güçleri, vatandaşlara sosyal mesafe kuralına dikkat etmeleri yönünde sık sık uyarılar yaptı. Polisler, maske takılması ve sosyal mesafeye dikkat edilmesi gerektiğini vatandaşa yinelediler. HES kodu uygulaması için uzun kuyruklar oluşturan ve sosyal mesafe kuralını hiçe sayan vatandaşlar, polislere de zor anlar yaşattı. HES kodu sorgusu yapan polisler vatandaşları sık sık kurallara uymaları konusunda uyarsa da vatandaşlar yine bildiğini okudu.

Yine emniyet güçleri, Samsun Valisi Zülkif Dağlı’nın geçtiğimiz hafta duyurduğu Mecidiye Caddesi ve Saathane Meydanı’na girişlerin yasaklanması talimatı gereği uygulama yaptı. Emniyet güçleri, Mecidiye Caddesi ve Saathane Meydanı bölgesine girişleri kapatırken, buralara HES kodu sorgulaması yaptı. Caddelere vatandaşların girişi, HES kodu ile sağlandı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

SAMSUNLU

04 Mart 2021 Perşembe 11:06

maşallah maşallah... biraz daha ****retle olacak samsun lider koronada

Kaan

02 Mart 2021 Salı 22:49

Cok sacma ara sokaklardan rahatca giriliyor carsinin aradan eski vakifbank aradan dovizcilerin oldugun pasajin icinden her koseden rahatca giriliyor bu izdihan niye bos bir uygulama yazik orda aksama kadar dikilen memur arkafaslara sirada bekleyen vatandaslara

Ebru Kartal

02 Mart 2021 Salı 01:25

Evet sadece iki tarafa hes kodu sorgulama için polis kot, yan sokaklarda ne hesi ne kodu soran var . O izdihamı yapan da polislerin kendisi .Açık hava da ne hes kodu sorgulaması

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun için normalleşme kararı alınacak mı? Koronavirüs risk haritası

Samsun için normalleşme kararı alınacak mı? Koronavirüs risk haritası