16 Mayıs 2022 Pazartesi

SAMSUN'DA HES KODUNU PARA İLE ALAN FIRSATÇIYI ZABITA YAKALADI

Samsun'da HES kodunu para ile alan fırsatçıyı zabıta yakaladı

Samsun'da kamu kurum ve kuruluşları ile belediyelere HES kodu ile giriş yapma zorunluluğunun gelmesi üzerine bir fırsatçı para karşılığı vatandaşlara HES kodu alırken yakalandı.

08 Eylül 2020 Salı 17:28 GÜNCEL

Samsun'da HES kodunu vatandaşlara para karşılığı alan bir fırsatçı zabıtalar tarafından yakalanarak polise teslim edildi.


Samsun'da belediyeler dahil olmak üzere kamu kurum ve kuruluşları ile bankalara, PTT'ye, notere ve kargo merkezlerine HES kodu ile girilmesi kararı alındı. Bu kararın ardından ortaya çıkan fırsatçılar e-devlet ve Hayat Eve Sığar uygulamasından ücretsiz olarak alınabilen HES kodunu, ücret karşılığı almaya başladı.

HES kodunu almayı bilmeyen ve Hayat Eve Sığar uygulaması ile e-devleti kullanmayı bilmeyen yaşlı vatandaşları gözlerine kestiren fırsatçılar, bu vatandaşlara ücret karşılığı HES kodu alıyor. Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi önüne tezgah açan bir fırsatçı da 5 liraya HES kodu alırken zabıtalara yakalandı. Fırsatçının, Atakum Belediyesi önüne tezgah açarak HES kodu alma işlemini 5 TL'den yapması ve bu cesareti göstermesi şaşkınlık yarattı. Atakum Belediyesi zabıtaları tarafından yakalanan HES kodu fırsatçısı polise teslim edildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Ahmet

09 Eylül 2020 Çarşamba 09:02

Atakum belediyesinin sahtekar haberi o kişi belediye çalışanı kimi kandırıyor sunuz

Guven

08 Eylül 2020 Salı 23:58

Eskiden adliye karsisinda parayla dilekce yazanlar vardi ne farki var.atm den para gonderiyorsun kesinti yapiyor,imza attigin kagidi onaylatmaya imxa sirkusune120 lira para veriyorsun,belediye baskani oluyor biri sülalesini işe koyuyor.....herkes her turlu firsattan yararlaniyor ve ya bir isin karsiliginda hak ettiginden cok para aliyor mantikli veya mantiksiz her turlu akintiya kapildigimiz bir dunyada yasiyoruz.guclulere laf edemiyorsunuz gozunuze o mu batti.yanlis bile olsa hirszlik yapmams

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Atakum Belediyesine girişler artık HES kodu ile yapılacak

Samsun'da Atakum Belediyesine girişler artık HES kodu ile yapılacak