07 Ağustos 2022 Pazar

SAMSUN'DA HİZMET-İŞ SENDİKASI 19 MAYIS BELEDİYESİ İLE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNİ İMZALADI

Samsun'da Hizmet-İş Sendikası 19 Mayıs Belediyesi ile toplu iş sözleşmesini imzaladı

Samsun'un 19 Mayıs İlçe Belediyesinde Hizmet-İş Sendikası ile imzalanan toplu iş sözleşmesinde belediye işçilerine yüzde 23 zam ve 52 gün ikramiye verildi.

01 Ocak 2021 Cuma 14:40 GÜNCEL

Samsun'da Hizmet İş Sendikası ile 19 Mayıs Belediyesine ait Ballıca İnşaat A.Ş.  arasında devam eden Toplu İş Sözleşmesi imzalanırken, belediye işçilerine yüzde 23 zam verildi.


Samsun'un 19 Mayıs İlçe Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında imzalanan 2 yıllık Toplu İş Sözleşmesinde birinci yıla yüzde 23 oranında zam yapılması ve 52 gün ikramiye verilmesi, ikinci yıla ise aynı oranda zam ve enflasyon oranı baz alınarak artırılması kararı alındı.

Ayrıca Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri son bulan 19 Mayıs Belediyesi bünyesinde çalışan işçiler ile 2 yıllık sözleşme imzalandı. İmzalanan sözleşmede ise 1. Yılında yevmiyelerine ve sosyal haklar ile beraber %13,8 oranında zam yapılması ve ikinci yıl içinde aynı oranda zam ve enflasyon baz alınarak artırım yapılması kararı alındı.

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu’nun işçi haklarına verdiği önem ve destek için teşekkür eden Hak İş ve Hizmet İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun "1 aydır süren toplu iş sözleşmemizi mutlu sonla imzaladık. Bu süreç içerisinde bizlere desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Osman Topaloğlu’na teşekkür ediyorum. Sözleşmemiz üyelerimiz, Sendikamız ve Belediyemize hayırlı olsun" dedi.
          
İşçilerin aldıkları sosyal hakları sonuna kadar hak ettiğini belirten 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, "İşçilerimizin bu sözleşmeden alacağı her türlü sosyal hakları sonuna kadar hak ettiklerini düşünüyorum. Onlar; yaz, kış, gece, gündüz demeden mesai kavramı gözetmeksizin çalışıyorlar. İlçemize yaptığımız her güzel işte onların imzası var. Personelimize yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkürü bir borç biliyorum, Hizmet-İş Sendikası Samsun Şube Başkanlığı arasında çalışanlarımızın haklarını korumak adına imzalarını attığımız toplu iş sözleşmesinin belediyemize ve çalışanlarımıza hayırlı olmasını yüce Allah'tan niyaz ediyorum" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Cemil Deveci 2021 yılı hedefini açıkladı! Atakum için tüm güç çalışacağız

Cemil Deveci 2021 yılı hedefini açıkladı! Atakum için tüm güç çalışacağız