23 Mayıs 2022 Pazartesi

SAMSUN'DA İMAR BARIŞI SONRASI YAPILAN KAÇAK KATLAR DİKKAT ÇEKİYOR

Samsun'da imar barışı sonrası yapılan kaçak katlar dikkat çekiyor

Samsun'da 31 Mart yerel seçimlerinden sonra bazı yerleşim bölgelerinde yapıldığı iddia edilen kaçak katlar dikkat çekiyor. Samsun'da gündeme gelen kaçak katların imar barışından yararlanan binalar olabileceği de belirtiliyor.

16 Ağustos 2019 Cuma 13:20 GÜNCEL

Samsun'da İmar Barışı uygulamasının hayata geçmesi ile birlikte, son günlerde kaçak kat yapanların sayısında artış olduğu gözleniyor.


İmar Barışı uygulamasından yararlananların taksit ödemeleri ile ilgili süre 31 Aralık tarihine uzatıldı. Yapılan süre uzatımının ardından ise Samsun'da özellikle 31 Mart yerel seçimlerinin ardından merkez ilçelerde dahil olmak üzere çok sayıda ilçeye bağlı kırsal bölgede vatandaşların kaçak kat yapmaya başlaması dikkati çekiyor.

İMAR BARIŞINDAN YARARLANMIŞ OLABİLİRLER
İmar Barışı uygulamasında binanın fotoğrafı çekilmek sureti ile yapılan başvurularda, bazı vatandaşların yeni yapmaya başladıkları kaçak katlarıda eski tarihte yapılmış gibi gösterdiği iddia ediliyor. Samsun'da yapılan kaçak katların ayrıca, imar barışından yararlanmış olabileceği,  yarım kalan katı da vatandaşların sonradan yapıyor olabileceği de gündeme geldi.

İnşaat Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkanı Cevat Öncü ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, imar affı ve imar barışı gibi uygulamaların kaçak bina ve kat yapanları cesaretlendirdiğini, nasılsa af geliyor düşüncesi ile kaçak yapı yapmaya devam ettiklerini söyledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Mustafa Demir Çiftlik caddesini kısmen trafiğe açmayı düşündüklerini açıkladı

Mustafa Demir Çiftlik caddesini kısmen trafiğe açmayı düşündüklerini açıkladı