23 Mayıs 2022 Pazartesi

SAMSUN'DA KAMU-SEN ÜYELERİ MAAŞLAR KUŞA DÖNDÜ DEDİ EK ZAM VE REFAH PAYI İSTEDİ

Samsun'da Kamu-Sen üyeleri maaşlar kuşa döndü dedi ek zam ve refah payı istedi

Samsun'da Cumhur İttifakının ortağı MHP'ye yakın olan Türkiye Kamu-Sen'de sokağa indi! Samsun'da Kamu-Sen üyeleri maaşlarının kuşa döndüğünü söyleyerek ek zam ve refah payı istediler..

15 Aralık 2021 Çarşamba 21:20 GÜNCEL

Samsun'da Türkiye Kamu-Sen İl Başkanlığına üye kamu çalışanları Onur Anıtının önünde basın açıklaması yaparak ek zam ve refah payı istedi.


Basın açıklamasında 'Hayat pahalılığı Hızlı Tren gibi yetişemiyoruz, memur ek zam bekliyor enflasyon uçuyor' yazılı dövizler taşıyan Türkiye Kamu-Sen üyesi kamu çalışanları hükümetten ek zam talep etti.

MAAŞLAR KUŞA DÖNDÜ
Türkiye Kamu-Sen Samsun İl Başkanı Ahmet Keskin, basın açıklamasında "Son dönemde yaşanan ekonomik gelişmeler, memur ve emeklilerimizi ekonomik sıkıntıya sokmuştur. Bir sene içinde ortalama memur maaşı 567 dolardan 365 dolara geriledi. Geçen sene memur maaşıyla 6,2 çeyrek altın alınabilirken bugün ancak 3,9 çeyrek altın alınabiliyor. Neresinden tutsak elimizde kalıyor. Neresinden baksak maaşlar kuşa dönmüş durumdadır. Son 10 yıldır memur maaşları enflasyonun bile altında kalmakta ve sürekli erimektedir. Bu durum küresel salgınla birlikte sürdürülemez bir hal almıştır.   Memurlarımız ve emeklilerimiz, yoksulluk sınırının altında yaşam mücadelesi vermekte, en temel ihtiyaçlarını bile karşılayamaz durumdadır. Toplu sözleşme görüşmeleri de etkisiz sendikalar ve malum konfederasyon yüzünden yaralara çare üretmekten uzak kalmıştır. Doları, Avroyu, altını, artık takip edemiyoruz. Raflardaki ürün fiyatları sürekli artıyor. Durum böyleyken memurlarımız göstermelik maaş zamlarından bıkmış durumdadır" dedi.CEP DELİK CEPKEN DELİK
Ahmet Keskin Onur Anıtında gerçekleşen açıklamada ayrıca şunları dile getirdi.
"Maaş artışı alım gücünü yükseltmiyorsa, buna zam denemez. Verdiğiniz zam, enflasyonun altındaysa buna zam denemez. Biz, alım gücünü yükseltecek, ekonomideki büyümeden çalışana pay verecek gerçek bir zam istiyoruz. Bütün memurlarımız 3600 ek gösterge bekliyor. Emekli yüzünün gülmesini bekliyor. Yardımcı hizmetliler genel idari hizmetler sınıfına geçmeyi bekliyor. Yoksulluk sınırının üzerinde bir maaş talep ediyor. Suya yazılan vaatlerle karın doymuyor. Cep delik, cepken delik, boş tencere kaynamıyor. Ek zam da, refah payı da kamu çalışanlarına analarının ak sütü kadar helaldir ve haklarıdır. İğneden ipliğe her şeye yağmur gibi zam yağarken, 25 milyon vatandaşımız maaşına gerçek bir zam beklemektedir. Ekonomik olarak zor günler geçiren, milyonların umutlarını boşa çıkarmaya hiç kimse cüret etmesin, bizim hayallerimizi yıkanlar, kendi hayallerinin gerçekleşmesini de asla beklemesin."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Mehmet Akif Ersoy'un torunu Selma Argon Milli Mücadele şehri Samsun'a geldi

Mehmet Akif Ersoy'un torunu Selma Argon Milli Mücadele şehri Samsun'a geldi