16 Mayıs 2022 Pazartesi

SAMSUN'DA KORONA VİRÜS ŞÜPHELİLERİ KARANTİNADAN KAÇIP DÜĞÜN VE RESTORANLARA GİTMİŞ

Samsun'da Korona Virüs şüphelileri karantinadan kaçıp düğün ve restoranlara gitmiş

Samsun'da Korona Virüs şüphesi ile karantina altında tutulan ailenin düğüne gittiği, izolasyon altında tutulan kişilerin ise restoranlara gittiği ortaya çıktı.

20 Ağustos 2020 Perşembe 20:37 GÜNCEL

Samsun'da Korona Virüs ile mücadele sürerken, karantina altında ki bir ailenin düğüne, izolasyon altındaki kişilerin ise restoranlara gittiği açıklandı.


Sağlık görevlileri Korona Virüs ile mücadele fedakarca çalışırken, duyarsız vatandaşlar ise işleri içinden çıkılmaz hale getiriyor. Korona Virüs şüphesi ile Samsun'da karantina altına alınan bir ailenin, düğüne gittiği tespit edilirken, evlerinde izolasyon altında tutulan bazı kişilerinde yapılan denetimler sırasında restoranlarda yakalandığı bildirildi.

Samsun Sağlık İl Müdürü Muhammet Oruç, Covid-19 şüphesi ile evlerinde karantina altına alınan bir ailenin düğüne gittiklerini belirlediklerini açıklarken, bu durumu eleştirdi. Korona Virüs'ün düğün ve benzeri ortamlarda bulaşma riskinin çok yüksek olduğu defalarca açıklanmasına rağmen vatandaşların bu uyarıları dikkate almadığı ve düğünlere giderek hijyen ve sosyal mesafe kuralını ihlal etmeleri sağlık camiasının da tepkisini çekiyor.

Samsun Sağlık İl Müdürü Oruç tarafından yapılan açıklamaya göre Samsun'da bu uyarıları dikkate almayanlar arasında karantina altına alınan ailelerinde bulunması şaşkınlık yaratıyor. Korona Virüs şüphesi ile Samsun'da evlerinde karantina altında tutuldukları sırada düğüne giden aileye işlem yapılırken, evlerinde izolasyon altında olması gereken kişilerinde restoranlara giderek yemek yedikleri ortaya çıktı. Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç, izolasyon altında olması gereken kişileri restoranlarda yakaladıklarını söyledi.

Korona Virüs ile ilgili Samsun'da karantina altında olan 662 evi kontrol ettiklerini belirten Muhammet Ali Oruç, izolasyon ve karantina şartlarına uymayan 43 kişi hakkında da yasal işlem başlatıldığını duyurdu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Çarşamba Biyokütle Santrali için olmayan bilirkişi iddiası

Çarşamba Biyokütle Santrali için olmayan bilirkişi iddiası