10 Ağustos 2022 Çarşamba

SAMSUN'DA KORONA VİRÜSÜN YAYILMA HIZI KONTROL ALTINA ALINDI

Samsun'da Korona Virüsün yayılma hızı kontrol altına alındı

Samsun Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç, Covid-19 salgınında Samsun'da virüsün yayılma hızının kontrol altına alındığını açıklarken, Çarşamba ve Bafra ilçelerinden yeni pozitif vaka haberleri geldi.

03 Haziran 2020 Çarşamba 22:22 GÜNCEL

Samsun Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç, Korona Virüs'ün yayılma hızını Samsun'da kontrol altına aldıklarını açıkladı.


1 Haziran tarihi itibari ile Korona Virüs salgınında normalleşme süreci ile ilgili açıklamalarda bulunan Samsun Sağlık İl Müdürü Oruç,  Covid-19 ile mücadelede Samsun'un başarılı olduğunu ifade etti.

Haziran ve Temmuz aylarında kademeli olarak Samsun'da ki tüm hastanelerde normale dönmeyi amaçladıklarını kaydeden Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç, bu nedenle hastanelerde alınan tedbirlerle ilgili kamuoyuna bilgi verdi.

Samsun Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç, Haziran ve Temmuz aylarında normale dönecek olan hastanelerde, hasta ve hasta yakınlarının uyması gereken kurallar olduğunu kaydederek, bu  konuda "Covid-19 salgınında Samsun ili olarak başarılı bir mücadele yürüttük. Virüsün yayılım hızını kontrol altına aldık ve bir düşüş eğrisi elde etmeyi başardık" dedi.

 

ÇARŞAMBA VE BAFRA'DA YENİ KORONA VAKALARI ÇIKTI

Samsun Sağlık İl Müdürü Oruç, Korona Virüs'ün yayılım hızını  Samsun'da düşürdüklerini açıklarken, Çarşamba İlçesinden ise bir Ziraat Odası çalışanın Korona Virüs testinin pozitif çıktığı, virüs taşıyan söz konusu Ziraat Odası çalışanının Çarşamba Tarım İlçe Müdürlüğünde de kişi ve kişilerle yakın temaslarının olduğu, Tarım İlçe Müdürlüğünde de bazı kurum çalışanların bu nedenle gözlem altına alındığı gündeme geldi. Çarşamba ilçesine bağlı İlkadım, Cumhuriyet mahallelerinde de yoğun bir şekilde virüs vakalarının olduğu ileri sürüldü.

 

Yine Bafra ilçesinde de yeni Korona Virüs vakalarının görüldüğü ilçeye bağlı  Çilhane ve Dededağ  mahallelerinde yeni Covid-19 vakalarının görüldüğü bu nedenle Bafra Devlet Hastanesinde ki pandemi servisinde yatak sayısının birden 4'e çıkartıldığı öğrenildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Dededagi müdavim

04 Haziran 2020 Perşembe 19:36

Dededagi testleri negatif çıktı dip not olarak ekleyelim bulaşan kişi sayısı sıfır ~0

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Mustafa Demir açıkladı! Gülsan Sanayi Sitesi 2022'de yeni yerinde olacak

Mustafa Demir açıkladı! Gülsan Sanayi Sitesi 2022'de yeni yerinde olacak