12 Ağustos 2022 Cuma

SAMSUN'DA SIBYAN OKULU ÖĞRENCİLERİ CANİK ORMAN OKULUNDA BULUŞTU

Samsun'da Sıbyan Okulu öğrencileri Canik Orman Okulunda buluştu

Samsun'da Canik Orman Okulu’nu ziyaret eden Zambak Sıbyan Okulu öğrencileri, topladıkları organik meyvelerden komposto yaptı.

20 Temmuz 2022 Çarşamba 16:50 GÜNCEL

Samsun'da Sıbyan Okulu öğrencileri Canik Orman Okulunda buluştu. Canik Belediyesi Zambak Sıbyan Okulu öğrencileri, Canik Orman Okulu’nu ziyaret etti. 


Doğada bir gün geçiren öğrenciler, topladıkları meyvelerden öğretmenler gözetiminde ateş yakarak organik komposto yaptılar. 

Canik Orman Okulu’nda farklı böcek familyalarının yaşadığı Böcek Oteli’ni inceleyen öğrenciler, oyun ve spor parkurlarında çeşitli aktivitelerle eğlenceli vakit geçirdiler.Öğrencilerin doğada keyifli ve verimli bir gün geçirdiğini ifade eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Öğrencilerimiz Orman Okulu’nda doğa ile iç içe bir gün geçirdiler. Ağaçlardan topladıkları dallarla ilk ateşlerini yaktılar. Ağaçlardan topladıkları eriklerle doğal komposto yaptılar. Orman Okulu’nda bulanan Böcek Oteli’nde farklı türde böceklerin doğal yaşamlarına şahit oldular. Neşe ve heyecan içinde öğrendikleri bu bilgilerle heybelerini dolduran öğrencilerimiz, parkurlarda yarışarak keyifli zaman geçirdi. Öğrencilerimizin gözlerindeki mutluluğu, heyecanı görmek bizleri çok mutlu ediyor” dedi. 

Canik Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve Türkiye’nin ilk devlet destekli orman okulu olma özelliğine sahip olan Canik Orman Okulu’nda gençlere ve çocuklara doğa bilinci kazandırmak amacıyla sıfır atık, ekolojik okur yazarlık, çevre bilgisi, küresel iklim değişikliği, oryantiring, doğada sanat, doğal yaşam ve sosyal beceri eğitimleri veriliyor. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 9. Yaşar Doğu Güreş Festivali'nin ağası Ali Hikmet Karaosmanoğlu oldu

Samsun'da 9. Yaşar Doğu Güreş Festivali'nin ağası Ali Hikmet Karaosmanoğlu oldu