07 Ağustos 2022 Pazar

SAMSUN'DA SU KESİNTİSİNİ 1337 KİŞİLİK TWİTTER SAYFASINDAN DUYURAN SASKİ'YE TEPKİ

Samsun'da su kesintisini 1337 kişilik Twitter sayfasından duyuran SASKİ'ye tepki

Samsun'da İlkadım, Canik ve Atakum ilçelerini kapsayan 16 saati bulan su kesintisini 1337 kişinin takip ettiği Twitter sayfasından duyuran SASKİ'ye vatandaşlar "Kaç abone Twitter kullanıyor" diyerek tepki gösterdi.

07 Eylül 2020 Pazartesi 15:24 GÜNCEL

Samsun'da yaşanan su kesintisi duyurusunu 1337 kişinin takip ettiği Twitter sayfasından yapan SASKİ'ye tepki yağdı.


Samsun'a bağlı özellikle İlkadım ilçesi ile Canik ve Atakum ilçelerinde dün gece saat 20:30'dan itibaren su kesintisi yaşandı. Dün gece su kesintisi olacağından habersiz olan vatandaşlar, kesintinin saatler sürmesi üzerine duruma tepki göstermeye başladı. Su kesintisinin neden olduğunu bilmeyen vatandaşlar. SASKİ'nin 1337 kişinin takip ettiği Twitter sayfasından su kesintisinin 20:30 ile 24:00 arası olacağına dair bir açıklama yaptığını gördü. Sabırla arızanın giderilmesini bekleyen Samsunlular, su kesintisinin 16 saatten fazla sürmesi ve halende bazı mahallerde devam etmesi üzerine SASKİ'ye Twitter sayfası üzerinden tepki gösterdi.

Suların kesileceği bilgisini 1337 kişilik sosyal medya sayfasından yapan SASKİ'ye bir vatandaş "Sayın SASKİ elektrik faturası gibi su faturası almayı biliyorsunuz. Abonelere bir mesajla şu saatler arasında kesinti var tedbir alın demiyorsunuz. Kesintiden sonra Twit atıyorsunuz. Kaç abone Twitter kullanıyor" diyerek tepki gösterdi.

Bir başka vatandaşta SASKİ7ye Twitter'dan "Sabah aradım 7'de suyun dolmasını bekliyorlardı, 8.30 da aradım suyun dolmasını bekliyorlardı, 9.30 da aradım akşam saat 17.00 de gelecek dediler. Hayatları yalan..." diyerek tepkisini gösterdi.

Samsun SASKİ'nin bu gibi önemli konularda duyurularını 1337 kişilik Twitter sayfasından yapması ile ilgili Samsun Kent Haber olarak biz de eleştirilerde bulunmuştuk. 1 milyon nüfuslu Samsun'da SASKİ gibi önemli bir kurumun, su kesintisi ve su ile ilgili sorunlarda duyuru ve açıklamalarını basın yayın organları ile anında iletişime geçerek yapması tavsiyesinde bulunmuştuk. Ancak SASKİ dün geceden itibaren yaşanan su kesintisi ile ilgili sorun için de yine 1337 kişinin takip ettiği Twitter sayfasından duyuru yaparak, 1 milyon nüfuslu Samsun'a bilgi verdiğini sandı.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Kâmil eren

07 Eylül 2020 Pazartesi 20:25

Kardeşim virüs kol geziyor. Temizlik ve temiz olmak için şu günde siz haber vermeden su kesiyorsun o iş ni bu turkiye en pahalı şu kullanacaktı birde şu kesilecek adalet bu neresinde vicdan bunun neresin. Allah inanç varmıdır bu işin sorumlusu. Corana virüs bir yanda

vatandaş

07 Eylül 2020 Pazartesi 16:37

su faturasını smsyle duyurmayı biliyorlar, su kesintisini haber vermeyi bilmiyorlar.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Kışla mahallesinde yaşanan lağım sorunu 7 aydır çözümlenemedi

Samsun'da Kışla mahallesinde yaşanan lağım sorunu 7 aydır çözümlenemedi