15 Ağustos 2022 Pazartesi

SAMSUN'DA YAŞAYAN ENGELLİ ULAŞ BOSTAN'IN KALEMİNDEN ATATÜRK

Samsun'da yaşayan engelli Ulaş Bostan'ın kaleminden Atatürk

Samsun'da yaşayan engelli Ulaş Bostan, Atatürk ile ilgili düşüncelerini kaleme aldı bizden de bunu haber yapmamızı istedi. Engelli kardeşimiz Ulaş Bostan'ın kaleminden işte Atatürk..

06 Aralık 2019 Cuma 02:16 GÜNCEL

Samsun'un Atakum ilçesinde yaşayan engelli Ulaş Bostan'ın gözünden Mustafa Kemal Atatürk..


Ulaş Bostan bedensel engelli, ama yaşama sevincini hiç bir zaman kaybetmedi. Yüreği güzel, kendi güzel engelli kardeşimiz Ulaş Bostan, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü kaleme aldığı bir yazı ile anlatırken, bizden de bunu haber yapmamızı istedi. Samsun Kent Haber olarak Ulaş Bostan kardeşimizi bu vesile ile hem haber yapalım hemde Atatürk ile ilgili yazısını okuyucularımızla paylaşalım istedik.

İşte Ulaş Bostan'ın kalemi ile Atatürk..

"Atatürk kimdir? 
Türkiye cumhuriyetinin kurucusu tüm dünya tarafından örnek alınan bugün ve sonsuza kadar şükran ve minnetle anacağımız devlet adamıdır. Fikirleri tüm mazlum milletlere ışık olmaktadır. Günümüzde artan tüm kara propagandaya karşı gösterdiği hedefe canımız pahasına koştuğumuz ulu önderimiz ilkelerinden ve Ülkü'sünden asla vazgeçmediğimiz ve geçmeyeceğimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk. 

"Mustafa Kemal Atatürk Türk milletine ne kazandırdı?
1 Kasım 1922'de saltanat kaldırıldı, egemenlik 1 kişinin elinden alınarak Türk milletine verildi. Türk milletinin egemen kimliğini öne çıkartmak için 11 Ekim 1925'te şapka devrimi, 12 Nisan 1931 yılında Türk Tarih kurumu, 12 Temmuz 1932'de Türk dil kurumunu kurdu. 6 Ekim 1928'de ilk uçak fabrikası Kayseri'de Atatürk tarafından açıldı. Ayrıca 1923-1938 yılları arasında 48 fabrika kuruldu. Dünya üzerinde ki birçok ülkede kazanılmamış haklar Türkiye Cumhuriyetinde Atatürk tarafından tanındı. Erzurum ve Sivas kongreleri yapıldı. İzmir iktisat kongresi toplandı. Alpullu Şeker Fabrikası açıldı Dünya feminizm kongresi yapıldı"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Cengiz

07 Aralık 2019 Cumartesi 13:00

Sizi bu sayfada okumak ve duygularızla birliktelik yasamak mutluluk vericiydi.Aynı duyarlılıkla gerçek potansiyelinizi ortaya koyabileceğiniz yazılarınızı takip edeceğim.Kaleminizin mürekkepsiz kalmaması dileğiyle...

Kullanıcı

06 Aralık 2019 Cuma 17:51

Maşallah,çok güzel

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İlkadım Belediyesinin Hilal Kart ihalesinden encümen üyelerinin haberi olmadı

İlkadım Belediyesinin Hilal Kart ihalesinden encümen üyelerinin haberi olmadı