07 Ağustos 2022 Pazar

SAMSUN'UN ALAÇAM İLÇESİNDE VİRANE EVDE YAŞAYAN AİLEYE YENİ EV YAPILDI

Samsun'un Alaçam ilçesinde virane evde yaşayan aileye yeni ev yapıldı

Samsun'un Alaçam ilçesine bağlı Pelitbükü mahallesinde virane bir evde yaşam mücadelesi veren 10 kişilik aileye İlçe Kaymakamlığı tarafından yeni ev yaptırıldı.

09 Ocak 2022 Pazar 21:03 GÜNCEL

Samsun'un Alaçam ilçesi Pelitbükü mahallesinde virane bir evde yaşayan aileye gazeteci İbrahim Akkuş'un girişimleri ile yeni bir ev yaptırıldı.


Samsun'un Alaçam ilçesi Pelitbükü köyünde yoksul bir virane vardı! Bazı tuzu kurular 'Zengin onlar' diyerek yaşanan dramı perdelemeye çalışmıştı
Ne yapsalar boş, göklerden gelen bir karar vardır! O aileye yeni ev yapıldı! Evin yapılmasını sağlayan gazeteciye keçi hediye edildi.

Alaçam ilçesinin Pelitbükü mahallesinde yaşayan ailenin dramı, geçtiğimiz yıl Temmuz ayında gazeteci İbrahim Akkuş tarafından gündeme getirilmişti. Ailenin defalarca yardım talebinde bulunduğu ancak bu taleplerinin her defasında geri çevrildiği ortaya çıkarken, Pelitbükü mahallesine giderek aile ile görüşen Akkuş, ailenin içinde bulunduğu yoksulluğu çektiği görüntülerle gözler önüne sermişti. 

Pelitbükü mahallesinde yaşanan dramın yerel gazetelere yansıması sonrası harekete geçen Alaçam Kaymakamlığı, ailenin durumunu tespit ederek, virane evin yerine yeni bir ev yapılması için harekete geçmişti. Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında gündeme gelen bu dramın ardından 8'i çocuk 10 kişilik ailenin virane evinin yerine İlçe Kaymakamlığı tarafından yeni bir ev yaptırıldı. Gazeteci İbrahim Akkuş'un yayınladığı görüntüler sonrası devreye giren hayırseverlerde evin yapımına katkı sağladı. Yeni eve kavuşan aile ise seslerini duyuran gazeteci İbrahim Akkuş'a keçi hediye etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

ASİYAD'a Yılın En Başarılı Sivil Toplum Kuruluşu ödülü verildi

ASİYAD'a Yılın En Başarılı Sivil Toplum Kuruluşu ödülü verildi