16 Mayıs 2022 Pazartesi

SAYSİAD BAŞKANI AYŞE ÜSTÜNEL DAĞDELEN'DEN YUNAN MİLLETVEKİLİNE TEPKİ

SAYSİAD Başkanı Ayşe Üstünel Dağdelen'den Yunan milletvekiline tepki

Samsunlu Yöneticiler Sanayiciler ve İşadamları Derneği(SAYSİAD) Başkanı Ayşe Üstünel Dağdelen, Yunan Milletvekillinin Türk bayrağını yırtması olayına çok sert tepki gösterdi.

31 Ocak 2020 Cuma 00:03 GÜNCEL

Samsunlu Yöneticiler Sanayiciler ve İşadamları Derneği(SAYSİAD) Başkanı Ayşe Üstünel Dağdelen'den Türk Bayrağını yırtan küstah Yunan milletvekiline tepki.


SAYSİAD Başkanı Dağdelen, yaptığı açıklamada Türk Bayrağımızı yırtan Yunan milletvekilinin ülkeler arası provokatörlük yaptığını ve bu durumu kınadığını açıkladı.

Türk Bayrağını yırtan Yunan milletvekilinin küstahça bir eylem gerçekleştirdiğini belirten SAYSİAD Başkanı Dağdelen, "Rengini atalarımızın kanından alan şanlı Türk Bayrağımıza yönelik yapılan bu çirkin saldırıyı kabul etmemiz ve sindirmemiz mümkün değildir. Yunan milletvekili gerçekleştirdiği eylem ile hem atalarımıza, hem şehitlerimize hakaret etmiştir. Asil Türk milleti hadsiz Yunan milletvekiline gereken cevabı vermiş ve vermeye de devam edecektir. İki ülke arasına kin, nefret ve nifak tohumları eken Yunan milletvekili derhal istifa etmelidir. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, 'Bayrak bir milletin özgürlük alâmetidir. Düşmanın da olsa hürmet lâzımdır' demiştir. Türk milleti olarak, ne bayrağımıza ne de vatanımıza el uzatana, göz dikene taviz vermedik, bundan sonrada vermeyeceğiz. Yunan milletvekilini SAYSİAD olarak şiddetle kınıyoruz. Devletimiz de bu küstah Yunan'a haddini bildirecektir."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valisi Osman Kaymak'tan Yunan milletvekiline mehter marşlı tepki

Samsun Valisi Osman Kaymak'tan Yunan milletvekiline mehter marşlı tepki