07 Ağustos 2022 Pazar

TEKKEKÖY İLÇESİNDE KORONA VİRÜS'E KARŞI BANKALAR, İŞ YERLERİ VE MARKETLER İLAÇLANIYOR

Tekkeköy ilçesinde Korona Virüs'e karşı bankalar, iş yerleri ve marketler ilaçlanıyor

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde belediye Korona Virüs'e karşı bankaları, marketleri, iş yerlerini ilaçlayarak dezenfekte ediyor. Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, "Tedbir kullardan, takdir Allah'tan" dedi.

20 Mart 2020 Cuma 17:51 GÜNCEL

Samsun'un Tekkeköy İlçe Belediyesi, Korona Virüs'e karşı ilçede iş yerleri başta olmak üzere marketler ve bankalar ile banka ATM'lerinin olduğu alanları ilaçlayarak dezenfekte ediyor.


Tekkeköy Belediyesi ekipleri ilçenin dört bir yanında gece-gündüz demeden korona virüsüne karşı dezenfekte ve sterilizasyon çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İlçede bulunan tüm ortak kullanım alanları titizlikle ilaçlanıp temizleniyor.

Dünyanın neredeyse tamamını etkisi altına alan korona virüsünün Türkiye'de görülmesi üzerine dezenfekte çalışmaları daha da önem kazandı. Tekkeköy Belediyesi'ne bağlı ekipler ilçenin tamamındaki okullar, camiler, mescitler, tesisler, kamu kurumları, parklar, çocuk oyun alanları, belediye hizmet binaları, konaklar, kompleksler ve tüm ortak kullanım alanlarını tepeden tırnağa dezenfekte edip temizliyor. Ayrıca mesai kavramı gözetmeksizin emek harcayan ekipler ilçedeki tüm işyerleri ve ticarethanelere teker teker girerek ayrıntılı olarak ilaçlayıp dezenfekte etti. "Tedbir kullardan takdir Allah’tan"

Tekkeköy’ün her yerinde dezenfekte çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerini ifade eden Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, "Dünyada hızlı bir şekilde yayılan ve Türkiye’de de görülen korona virüsü ile mücadele için bizde yerelde ilk andan itibaren dezenfekte ve sterilizasyon çalışmalarımıza başladık. Belediyemizin bütün birimleri ve personel ile topyekün çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Ülke olarak tepeden tırnağa herkes elinden geleni yaparak bugüne kadar etkin ve başarılı bir mücadele verdik. Birlik beraberlik içerisinde bu süreci, inşallah birlikte atlatacağız. Yayınlanan, ilan edilen kurallara herkes mutlaka uymalı ve tedbiri elden bırakmamalı. Bakanlıklarımızın, kurumlarımız yayınladığı tedbirlere uyarılara harfiyen uymalıyız. Ayrıca toplu alanlardan uzak durmalı ve gönül selamı ile selamlaşmaya dikkat etmeliyiz. Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Türkiye'de Korona Virüs'ten ölüm sayısı 9'a vaka sayısı ise 670'e yükseldi

Türkiye'de Korona Virüs'ten ölüm sayısı 9'a vaka sayısı ise 670'e yükseldi