12 Ağustos 2022 Cuma

TERME ESKİ BELEDİYE BAŞKANI KUL TUTUKLANAN DAİRE BAŞKANI İÇİN ŞOK AÇIKLAMALAR YAPTI

Terme eski Belediye Başkanı Kul tutuklanan daire başkanı için şok açıklamalar yaptı

Samsun'un Terme İlçende AK Partili eski Belediye Başkanı Şenol Kul, Büyükşehir Belediyesinde tutuklanan daire başkanı ve Terme Belediyesinde zimmete geçirildiği gündeme gelen 180 bin lira para ile ilgili şok açıklamalar yaptı.

28 Aralık 2020 Pazartesi 15:53 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesinde tutuklanan Daire Başkanının daha önce görev yaptığı Terme Belediyesinin eski başkanı Şenol Kul'dan flaş açıklamalar geldi.


Daire Başkanının tutuklanması sonrası Terme Belediyesinde de gündeme gelen zimmete para geçirme iddiaları ile ilgili konuşan eski belediye başkanı Şenol Kul, "Benden sonra başkan olan Ali Kılıç'a kayıp 180 bin lira için soruşturma aç dedim açmadı. Sonuç bu oldu" açıklaması yaptı.

31 Mart seçimleri öncesi Terme Belediyesinin başkanı olan Şenol Kul, kendi döneminde belediyede muhasebe müdürü olarak görev yapan Bahattin Karakaş'ın Samsun Büyükşehir Belediyesine geçtikten sonra tutuklanması sonrası gündeme gelen iddialara yanıt verdi. 

TERME BELEDİYE BAŞKANI SESSİZ
Tutuklanan daire başkanı Karakaş'ın Terme Belediyesinde görev yaptığı dönemde kayıp olan 180 bin lira para ile ilgili tartışmalar sürerken, CHP Terme İlçe Başkanı İbrahim Yavuz'da önceki gün mevcut Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç'a "Şuan cezaevinde olan eski muhasebe müdüründen Samsun Büyükşehir'e geçmesi karşılığında para aldığınız iddiaları hakkında ne düşünüyorsunuz. İşçilerin ikramiyelerini ödemediği parayı zimmetine geçirdiği iddiaları doğru mudur. Bu iddialar hakkında soruşturma yada işlem yaptınız mı?" sorularını sormuştu.

-Hedef Halk Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yener Cabbar, Şenol Kul'un açıklamalarının bir kısmını Twet atarak duyurdu.SORUŞTURMA AÇ DEDİM AÇMADI
Bu sorulara Terme Belediyesi Başkanı Ali Kılıç'tan günler geçmesine rağmen yanıt gelmezken, AK Partili Terme eski Belediye Başkanı Şenol Kul, zimmete geçirildiği gündeme gelen 180 bin lira para için "Benden sonra başkan olan Ali Kılıç'a soruşturma aç dedim açmadı" açıklaması yaptı.

BEN BU ADAMA KEFİL DEĞİLİM
Terme eski Belediyesi Başkanı Şenol Kul, tutuklanan daire başkanı Bahattin Karakaş'ın Samsun Büyükşehir Belediyesine geçişi ile ilgili ise kendisinin olumlu görüş verdiği yönünde ki bilgilere de "Ben Mustafa Demir'e bu adama kefil değilim dedim" diyerek yanıt verdi.

Şenol Kul'un yaptığı flaş ve şok açıklamalarının yarın (29 Aralık Salı günü) Hedef Halk Gazetesinde yer alacağı öğrenildi.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

CHP li

28 Aralık 2020 Pazartesi 23:03

Şenol amcamız ile birlikte 5 yıl çalışmış... Kendi niye soruşturma açmamış çok merak ettim.

Hakan Erdal

28 Aralık 2020 Pazartesi 16:38

Üst kademenin bilgisi yada kontrolü dışında böyle büyük paralar ne kaybolur, ne de kimse kimseden alabilir. Pislik akıyor pislik, her tarafımızdan..

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Aksoy'dan Büyükşehir ve Terme için kayyım sorusu

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Aksoy'dan Büyükşehir ve Terme için kayyım sorusu