15 Ağustos 2022 Pazartesi

YÜKSEL YILDIRIM EŞİNİN MERHUM BABASI İLE İLGİLİ YAPILAN O HABERE ÇOK SERT TEPKİ GÖSTERDİ

Yüksel Yıldırım eşinin merhum babası ile ilgili yapılan o habere çok sert tepki gösterdi

Yılport Samsunspor A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım, eşinin merhum babasının Japon Ortodoks Kiliseninin rahibi olduğu yönünde yapılan bir habere çok sert tepki gösterdi.

25 Kasım 2019 Pazartesi 19:52 GÜNCEL

Yılport Samsunspor A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım, bugün düzenlediği basın toplantısında, kendisi ve ailesi ile ilgili yapılan bir habere adeta ateş püskürdü.


Nuri Asan Tesislerinde basın mensupları ile bir araya gelen Yüksel Yıldırım, kendisi ve ailesi ile ilgili yapılan bir haberde, eşinin babasının Japon Ortodoks Kiliseninin rahibi olduğunun yazıldığını belirterek, "Beni geçen hafta üzen bir haber yapıldı, ismini vermeyen birisi tarafından. Ona şerefsiz diyorum buradan, mahkemeye vereceğim. O site belli çıkacak onun sahipleri. Beni FETÖ'cü gibi yapmışlar. Burada bir organize kuruldu. İsmail Uyanık bıraktı şimdi Yüksel Yıldırım'ı nasıl yeriz, Yüksel Yıldırım'ı da gönderirse Samsunspor çökecek sonraki hamlede de Ertuğrul'u göndeririz diyecekler sonra Samsunspor sahipsiz kalacak, Samsunspor BAL liğine gidecek. Ben buradan  söylüyorum. Bunun savaşını vericem. Asla hak etmediğim bir şey. Benim eşim Japon Ortodoks Kilisesinin rahibiymiş. Asla. Benim eşim siyah, zenci bir Amerikalı. Oregonda okula giderken tanıştığım Kalifornia ile hiç bir ilişkisi yok. Babası bir çelik fabrikasında asgari ücretle çalışan işçi, rahmetli oldu gitti. Bu adamı Kalifornia'da papaz yapmışlar" dedi.

23 YAŞINDA AMERİKA'YA GİTTİM
Ailesi ile ilgili yapılan habere çok sert tepkiler veren Yüksel Yıldırım, bu konu ile ilgili açıklamalarının devamında, şunları dile getirdi.
 "Yok papazlar, kiliseler, Fetullah Gülen ile ilişkiler varmış.. Ben 23 yaşında  1983 senesinde Amerika'ya gittiğimde hiç bir Allah'ın kulunu orada tanımıyordum. Zamanla Türkleri tanıdım Silikon Vadisinde futbol maçı yapıyorduk. Hepsi benden 10-15 yaş büyük abiler. Abi diyorum onlara. Bizden büyüklere amca, abi demiyor muyuz. Bir demeç verdik. Bu abiler kimler vay. 1983 senesinde abi mi vardı kardeşim. Ben onlarla futbol oynarken onlara amca mı diyecektim. Bizde bir saygı var. FETÖ'de abi abla lafı çıktı diye biz bunları da mı kullanmayı bırakacağız. Benim ailemin asla ve asla böyle bir şeyi yok, yalan. "

FUAT KÖKTAŞ AÇIKLAMASIDA YAPTI
"Fuat Köktaş'a evet destek verdik. Biz Samsun'un çocuğuyuz. Fuat Köktaş'ta Samsun'un çocuğuydu. Rahmetli kardeşimin en yakın arkadaşıydı. Bizim bir eko sistemimiz var. Size hizmet veren şirketler siz büyüdükçe onlarda büyür. Fuat Köktaş akıllı hareket etti. Gemlik'te gübre fabrikası aldık ihalesine girdi nakliyesini aldı. Biz Elazığ'da Eti Krom'u aldık geldi en düşük teklifi verdi ihalesini aldı. Ben bunu desteklemeyeceğim mi. Samsun'un çocuğu tabi ki destekleyeceğim. Bize para kazandırdı bizde ona kazandırdık. 

ÖLÜRÜM FETÖ'CÜ OLMAM
"Bizim buradaki ticaretimizi FETÖ olayına getiriyorlar. Yazılan bu haberler o kadar kötü o kadar art niyetli ki. Tamamı yalan. O şerefsiz gelsin desin ki çıksın ben yazdım desin. Ben yeter ki her şeyi satır satır açıklayım. Ben ölürüm FETÖ'cü olmam." 
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yüksel Yıldırım'dan Fuat Köktaş açıklaması! O iddialara tepki gösterdi

Yüksel Yıldırım'dan Fuat Köktaş açıklaması! O iddialara tepki gösterdi