29 Haziran 2022 Çarşamba

ÇARŞAMBA ŞEKER FABRİKASI 11 YILDIR ÇÜRÜYOR! FURKAN EREN ÖZDEMİR YAZDI

Çarşamba Şeker Fabrikası 11 yıldır çürüyor! Furkan Eren Özdemir yazdı

Samsun'un Çarşamba ilçesinde bulunan Şeker Fabrikası tam 11 yıldır adeta çürümeye terk edildi. Samsun Kent Haber köşe yazarı Furkan Eren Özdemir, Çarşamba Şeker Fabrikasını yazdı.

16 Aralık 2021 Perşembe 16:57 SAMSUN HABER

Samsun'da bulunan Çarşamba Şeker Fabrikası'nın yeniden üretime açılması halinde 750 kişiyi istihdam edeceğini yazan Furkan Eren Özdemir, 11 yıldır fabrikanın üretim yapmayarak çürümeye terk edildiğini söyledi.


Samsun Kent Haber köşe yazarı Furkan Eren Özdemir, Çarşamba Şeker Fabrikası ile ilgili köşe yazısında, "Bu fabrika bugün yapılsa 150 Milyon Euro harcanır. Ama biz 11 yıldır varolan fabrikayı çürümeye terk ettik. Çalışmadığı halde yıllık 40 milyon lira masrafı var! Çarşamba Şeker Fabrikası üretime açılsın" dedi.

Çarşamba Şeker Fabrikası'nın yeniden üretime açılacağının gündeme geldiğini bu nedenle fabrikada 2020 yılında 25 milyon TL masraf yapıldığını kaleme alan Furkan Eren Özdemir, yazısında bu detay ile ilgili ise "2020 yılında üretime geçmesi adına bakım ve onarım çalışmalarına başlandığını ifade etmiştik. Bu süreçte yaklaşık 25 milyon TL masraf edildi. Bugün çalışmalara devam edilmemesi, milli servetten 25 milyon TL’nin de çöpe gitmesi anlamını taşıyacaktır" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da müze girişleri ve salon kiralama ücretlerine zam geldi

Samsun'da müze girişleri ve salon kiralama ücretlerine zam geldi