29 Haziran 2022 Çarşamba

İLKADIM BELEDİYESİ'NİN YAPTIĞI KALE KAFE TAMAMLANMA AŞAMASINA GELDİ

İlkadım Belediyesi'nin yaptığı Kale Kafe tamamlanma aşamasına geldi

Samsun'da İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, Kadifekale mahallesinde doğa ile iç içe olacak Kale Kafe'yi tamamlama aşamasına geldiklerini açıkladı.

07 Haziran 2022 Salı 01:56 SAMSUN HABER

Samsun'da İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, belediye tarafından işletilecek Kale Kafe'de incelemelerde bulundu. 


İlkadım Belediyesi tarafından Kadifekale Mahallesi 30 Ağustos Caddesi üzerinde yapımı süren ve çalışmalarda son aşamaya gelinen Kale Kafe’de incelemelerde bulunan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Yakında vatandaşlar ve şehrimize dışarıdan gelen insanlarımızın oturup vakit geçirilebileceği bir mekan olarak tasarlandığımızı Kale Kafe’yi Samsun halkının hizmetine sunacağız” dedi.

Yeni trend uygulamaları ile dikkatleri üzerine çekecek
Konum ve mimarisiyle İlkadım’a yakışan bir yere dönüşecek olan Kale Kafe'de artık son rötuşlar yapılıyor. Kısa süre içerisinde tamamlanacak olan Kafe'nin 210 metrekare oturum alanında, 200 kişilik oturma kapasitesine sahip olacak. Izgara çeşitleri, serpme kahvaltı, tost, sandviç, kahve ve çay çeşitlerinin yanı sıra dondurma ve pasta servisleri yapılacak. Son dönemlerin trend uygulamalarının örneğinin yer alacağı Kale Kafe’de çalışmalar yoğun tempoda devam ediyor. Eşsiz deniz manzarası ve yeşili içine alan kamelyalarıyla her yaşın tercih edeceği Kafe, sadece İlkadım’ın değil tüm bölgenin yeni cazibe merkezi haline gelecek.

Eşsiz manzarası ve yeşil içinde barındıran mekan
Sosyal tesis olarak İlkadım Belediyesi tarafından işletilecek olan Kale Kafe’de ki çalışmaları yerinde inceleyen ve çalışanlara kolaylıklar dileyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ”Kale Kafe, tamamlanmasıyla birlikte İlkadım’ın doğa ile iç içe çok önemli bir mekana kavuşacağını ifade etti.

Yeni bir sosyal yaşam alanını ilçemize kazandırıyoruz
Açılır-kapanır camekanlar, ebeveynleri ile gelen çocukların özgürce vakit geçirebileceği localar, mescit ve otopark alanları ile Samsunluların vazgeçilmez adresi olacağını kaydeden Başkan Demirtaş,” Sosyal yaşam alanlarının, şehirlerde insanların hayat standartlarına doğrudan etki eden ve yaşam kalitesini artıran önemli unsurlardan. İlkadım’ın yeşil hüviyeti içerisinde doğal güzellikleriyle bilinen sosyal alanlarında vatandaşlarımızın hem sosyalleşebileceği hem de aileleri ile birlikte vakit geçirebilecekleri bir sosyal yaşam alanını ilçemize kazandırıyoruz. Proje alanımızdaki Kale Kafe çalışmalarımızda son aşamalara yaklaşıyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Kerim

10 Haziran 2022 Cuma 06:01

Büyükşehirin merkez ilçelerinden biri olan bir belediyeye yakışmayan işler. Daha büyük işlerle uğraşılmalı. Kafeydi, parktı bahçeydi bunlar belediyenin övüneceği işler değil.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Cemil Deveci'den özeleştiri! Doğanın dengesini biz bozuyoruz

Cemil Deveci'den özeleştiri! Doğanın dengesini biz bozuyoruz