12 Ağustos 2022 Cuma

SAMSUN BAFRA'DA KAPIKAYAFEST KURTALAN EKSPRES KONSERİ İLE FİNAL YAPTI

Samsun Bafra'da KAPIKAYAFEST Kurtalan Ekspres konseri ile final yaptı

Samsun'un Bafra ilçesinde düzenlenen 4. Uluslararası KAPIKAYAFEST, efsane müzik grubu Kurtalan Ekspres konseri ile final yaptı.

01 Ağustos 2022 Pazartesi 08:45 SAMSUN HABER

Samsun'da Bafra İlçe Belediyesi tarafından düzenlenen 4.Uluslararası Kapıkaya Doğa Sporları Festivalinde sahne alan Kurtalan Ekspres müzik grubu, unutulmaz bir konser verdi.


Kapıkaya Doğa Sporları Festivalinin finalinde sahne alan Kurtalan Ekspres grubu kendilerini izlemeye gelen müziksevere seslendirdikleri Cem Karaca ve Barış Manço'nun şarkıları nostalji yaşattı.

Kurtalan Ekspres grubu, KAPIKAYAFES konser alanını dolduran müzikseverlere sevilen şarkılarını seslendirdi. Kurtalan Ekspres, iki saat süren konserde Barış Manço'nun Gülpembe, Kara Sevda, Dönence şarkılarını, Cem Karaca'dan ise Tamirci Çırağı ve Islak Islak isimli şarkıları seslendirdi.

Konser sonrası gruba plaket takdim eden Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç  "Türkiye’nin ilk ve tek “İklim Değişikliği” teması festivali hayata geçiriyoruz.  Yıllar önce Bafra’ya rahmetli Barış Manço ile konser vermeye geldiğinizde bende konser alanındaydım, çok güzel bir akşam yaşamıştık. Yıllarca merhum Barış Manço’ya eşlik etmiş olan Kurtalan Ekspres grubunu Kapıkayafest’te konuk etmekten mutluyuz. Bu vesile ile rahmetli Manço’yu bir kez daha dua ile yad ediyorum" dedi.Kurtalan Ekspres grubundan önce sahne alan Bafra’nın sevilen Rap grubu BUF'ta alanı dolduran yüzlerce kişiye kendi yaptıkları şarkıları seslendirdi. BUF grubu, 2 yıl önce trafik kazasında hayatını kaybeden grubun sevilen ismi Furkan Ekbul’u da unutmayarak konser sırasında yaptığı besteleri seslendirdiler. 

Konsere, Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Göksel Başar, daire amirleri, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun CHP İl Başkanı Türkel'e Devgeriş mahalle muhtarından yalanlama geldi

Samsun CHP İl Başkanı Türkel'e Devgeriş mahalle muhtarından yalanlama geldi