12 Ağustos 2022 Cuma

SAMSUN BAFRA'DA KAPIKAYAFEST'TE YELKEN KANAT ŞAMPİYONASI YAPILACAK

Samsun Bafra'da KAPIKAYAFEST'te Yelken Kanat Şampiyonası yapılacak

Samsun'un Bafra ilçesinde düzenlenen KAPIKAYAFEST etkinlikleri nefes kesen gösterilerle sürerken, Türkiye Yelken Kanat Hedef Şampiyonasının da burada yapılacağı açıklandı.

30 Temmuz 2022 Cumartesi 00:48 SAMSUN HABER

Samsun'un Bafra ilçesine düzenlenen Kapıkaya Doğa Sporları ve Kültür Festivali'nde gündüz adrenalin, gece ise düzenlenen konser etkinlikleri ile vatandaşlar eğleniyor.


Bafra Belediyesi'nin 2019 yılında  Sıfır Atık, bu yıl ise İklim Değişikliği temalarıyla gerçekleştirdiği  Kapıkaya Doğa Sporları ve Kültür Festivali kapsamında Yelken Kanat Şampiyonasının yapılacağı açıklandı.

Türkiye Hava Sporları Federasyonu’nun Türkiye ilk Yelkenkanat Hedef Şampiyonası Milli Takım Seçimi Kapıkayafest’te yapılacak. 30-31 Temmuz günleri yapılacak Yelken Kanat Şampiyonasına 10 sporcunun katılacağı açıklandı.

Altınkaya Anadolu Spor Kulübü Başkanı Necati Alver ve sporcusu Mustafa Yanıklar, "Yelkenkanat sporuna verilen destek nedeniyle Belediye Başkanı Hamit Kılıç’a teşekkür ederek, “Hedef Şampiyonasının Türkiye’de ilk kez Bafra’da yapılacak olması bizler için de kıymetli. Kapıkaya Yamaç paraşütünde olduğu gibi Yelkenkanat sporunda da uçuş için harika bir alan. Uçuş faaliyetleri için çok uygun. Şampiyonaya Bafralı sporcuların dışında İl dışından gelen sporcular da katılacak. Yelkenkanat Hedef Şampiyonası Milli Takım’ın üçayaklı seçimlerinden ilkinin Bafra’da gerçekleşecek olması çok önemli” dediler

Kapıkayafest’te yine bir ilki yaşayacak olmanın heyecanını taşıdıklarını belirten Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ise konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Türkiye Hava Sporları Federasyonu’nun koordinasyonunda gerçekleşen Yelkenkanat Hedef Şampiyonası Milli Takım Seçimlerinin Türkiye’de ilk defa Kapıkayafest’ te yapılacak olması bizler için gurur vesilesi. İlkleri yaşamayı alışkanlık haline getirdiğimiz Kapıkayafest’te Yelkenkanat Hedef Şampiyonası Milli Takım Seçimlerinin yapılacak olmasını önemsiyor ve destekliyoruz” dedi.

Şampiyonada Kapıkaya uçuş alanında oluşturulan rampadan kalkan sporcular, hedef alanında belirlenen hedefe iniş yapacaklar. Merkeze en yakın inişi gerçekleştirenler en yüksek puanı alacak. Diğer sporcular mesafelerine göre puanlanacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası açıkladı! Samsun 648 milyon dolarlık ihracat yaptı

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası açıkladı! Samsun 648 milyon dolarlık ihracat yaptı