16 Mayıs 2022 Pazartesi

SAMSUN'DA BİR GARİP OLAY! HİÇ EVLENMEDİ AMA KARAKOLDA MEDENİ HALİ EVLİ ÇIKTI

Samsun'da bir garip olay! Hiç evlenmedi ama karakolda medeni hali evli çıktı

Fadime Turan hiç evlenmemiş olmasına rağmen ifade vermek için gittiği karakolda medeni halinin evli olduğu yazılı evrakı görünce hayatının şokunu yaşadı.

15 Eylül 2020 Salı 00:45 SAMSUN HABER

Samsun'da bir garip olay.. Samsun'da yaşayan devlet memuru Fadime Turan, hiç evlenmemiş olmasına rağmen ifade için gittiği karakolda, kendisine medeni halinin evli olarak yazıldığı bir evrakın imzalatılmak istenmesi üzerine şaşkına döndü.


İlkadım ilçesine bağlı Lise caddesi üzerinde hastaneye gitmek için otobüs beklerken geri geri gelen bir aracın kendisine çarpması ile ilgili CİMER'e şikayet yazısı yazan Fadime Turan, bu şikayeti ile ilgili telefonla davet edildiği karakola geçtiğimiz Cuma günü giderek ifade verdi. Verdiği ifadenin ardından görevli polisin imzalamak için kendisine uzattığı evrakta yazanları okumaya başlayan Fadime Turan, evrakta medeni halinin evli olduğunun yazılı olduğunu görünce neye uğradığını şaşırdı. Kendisinin hiç evlenmediğini ve medeni hali için evli olarak yazan evrakı imzalamayacağını söyleyen Turan, karakolda ki görevlilerden evrakta yazan 'Evli' ibaresinin değiştirilmesini istedi. 

EVLİ İBARESİ SİLİNDİ BEKAR YAZILDI
Polisler bu itiraz sonrası Fadime Turan'ın aktardığı bilgiye göre bilgilerin MERNİS sisteminden alındığını ve bilgilerin sistemden otomatik olarak çekildiğini belirterek, sorunu nüfus müdürlüğü ile çözebileceğini Turan'a söyledi.  Fadime Turan, evraki 'Evli' ibaresinin kaldırılması halinde imzalayacağını polislere söylerken, polisler evrakın üzerinde yazan bu bilgiyi kalemle çizerek yerine 'Bekar' ibaresini yazdı.

NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜNE GİTTİ
Tedavi gören ve ifade için gittiği karakolda evli olmamasına rağmen medeni halinin evli olduğunu öğrenen Turan, Cuma günü  mesai saatinin geçmesi nedeniyle Nüfus Müdürlüğüne gidemedi. Cumartesi ve Pazar günü evli olmamasına rağmen MERNİS sisteminde nasıl evli olarak göründüğünü merak eden ve bu nedenle yaşadığı sağlık sorunu sebebi ile psikolojisi bozulan Fadime Turan, Pazartesi günü sabah erken saatlerde soluğu İlkadım İlçe Kaymakamlığında bulunan Nüfus Müdürlüğünde aldı. 

KARAKOLDA EVLİ NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜNDE BEKAR
Fadime Turan, Nüfus Müdürlüğünde durumu anlatırken yapılan incelemede MERNİS sisteminde Turan'ın bu seferde medeni halinin bekar olarak yazılı olduğu söylendi. 

Karakolda medeni hali evli, nüfus müdürlüğünde ise bekar yazan evrakı alan Fadime Turan, yaptığı açıklamada, "Bir kişinin hatası yüzünden hafta sonunu bu konuyu düşünerek geçirdim ve psikolojim bozuldu. Bir aracın bana çarpması nedeni ile mağdur olmuşken, bir de ifade için gittiğim karakolda medeni halimin evli olarak yazılı evraka imza atmam istendi. Ve bu sorunun MERNİS'ten kaynaklandığı belirtilerek sorunu nüfus müdürlüğünde çözebileceğim bana iletildi. Ancak Nüfus Müdürlüğüne gittiğimde medeni halimin MERNİS sisteminde bir sorun olmadığı ifade edilerek tarafıma medeni halimin bekar olarak yazılı olduğu bir evrak tarafıma verildi. İki gün boyunca ben bu yaşadığım olay nedeniyle psikolojim bozuldu. Nüfus Müdürlüğünden aldığım bekar yazılı evrakı da alıp karakola götürdüm. Bana yine sistemde bir yanlışlık olmuş olabileceği söylendi. Herkesin işini doğru yapması ve insana saygı göstermesi gerektiğini düşünüyorum. Bir küçük hata bir insanın hayatını alt üst edebiliyor. " dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunspor golcü Tomane ve Buğra Çağıran'ı transfer etti

Samsunspor golcü Tomane ve Buğra Çağıran'ı transfer etti