07 Ağustos 2022 Pazar

SAMSUN'DA ÇİFTLİK CADDESİNDE EKONOMİ VE HÜKÜMET PROTESTOSU

Samsun'da Çiftlik caddesinde ekonomi ve hükümet protestosu

Samsun'da bu akşam saatlerinde Çiftlik caddesinde toplanan 'Emek ve Demokrasi Güçleri' üyeleri dövizin yükseldiğini halkın ise yoksullaştığı gerekçesi ile hükümeti istifaya çağırdı.

26 Kasım 2021 Cuma 19:39 SAMSUN HABER

Samsun'da Emek ve Demokrasi Güçleri üyeleri akşam saatlerinde Çiftlik caddesinde ekonomide yaşanan sorunlar nedeniyle hükümeti protesto etti.


Çiftlik caddesinde gerçekleşen protesto gösterisi öncesi ise Emek ve Demokrasi Güçleri üyeleri ile polis arasında açıklama öncesi yapılacak protesto yürüyüşü nedeniyle uzlaşmazlık yaşandı. Polis, göstericilerin kalabalık halinde Çiftlik caddesine girişlerine izin vermezken, gösteri nedeniyle çok sayıda emniyet mensubu olay yerinde görev aldı. Slogan ve kalabalık bir şekilde yürüyüş yapılmaması konusunda polisler ısrarcı olurken, bu nedenle göstericiler Çiftlik caddesine ikişer üçerli gruplar halinde girdi. Yaşananlar sonrası Çiftlik caddesinde açıklama yapan Samsun Emek ve Demokrasi Güçleri üyeleri, dövizin yükseldiğini, halkın yoksullaştığını belirterek hükümeti istifaya çağırdı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'a gelen Numan Kurtulmuş halkın arasına girdi ekonomi ile ilgili umut verdi

Samsun'a gelen Numan Kurtulmuş halkın arasına girdi ekonomi ile ilgili umut verdi